2024.05.18., szombat  •  Erik, Alexandra napja
SZKKA: 18/18, az újonc is legyőzve

Folytatta menetelését az NB/I B-ben az Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia: a Szigetszentmiklós ellen magabiztos sikert arattak Kazaiék.

Némi meglepetésre az újonc lőtte az első két gólt, Kazai révén a 7. percben jött össze az egyenlítés (3-3). A házigazda ezt követően átvette a vezetést, és Kulcsárék meg is léptek néggyel (12. p.: 7-3).

A szigetszentmiklósiak küzdöttek becsülettel, de a szombathelyiek játékba lendültek, a játékrész feléhez érve maradt a differencia (15. p.: 9-5). Jött egy háromperces gólcsend, aztán ismét felváltva estek a találatok, így a 22. percben 12-8-at mutatott az eredményjelző.

Jakab László alakulata próbált felzárkózni, de Pődörék rendre eredményesen zárták támadásaikat, így a szünetre 17-11-gyel vonultak a csapatok.

A fordulást követően Vida Gergő együttese tovább növelte az előnyét (38. p: 23-14), így a lényegi kérdések ezúttal is gyorsan eldőltek. A 39. percben a vendégek szakvezetője időt kért 24-15-ös állásnál, de összességében nem sikerült kozmetikázni az eredményt (45. p.: 27-19).

Az utolsó negyed órában Vargáék nem álltak le, Pődör Rebeka találatával az 54. percben már tíz volt közte (32-22).

Az SZKKA megnyerte a 18. bajnokiját is, így magabiztosan áll az NB/I B élén.

SZKKA – Szigetszentmiklós NKSE  35-25  (17-11)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 9, Pálffy 5, Kulcsár 2, Pődör B. 2, Pankotai, Horváth 1, Varga 3, Szeberényi 2, Szmolek, Böhm 3, Balogh 6, Kazai 2, Gönczöl, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezliabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.