2024.05.14., kedd  •  Bonifác napja
SZKKA: Parádés első félidő

A listavezető SZKKA újabb győzelmet aratott ma este, ezúttal az egri Eszterházy SC ellen. Vida Gergő tanítványai nagyszerű első játékrészt produkáltak.

Villámrajtot vett a szombathelyi gárda, a vendégek a 4. percben találtak be először (3-1). lendületben maradtak Kazaiék, így 7. percben, 6-2-es állásnál jött is az esztergomi időkérés. Ami nem használt, Szolekék védekezése remekül működött, és támadásban is jó százalékkal értékesítették a helyzeteket: a 14. percben már nyolccal ment Vida Gergő együttese (12-4).

Folyamatosan nőtt a különbség, a 20. hazai gólt Pálffy szerezte a 23. percben – ekkor az esztergomi SC még csak kilencnél járt. Lendületben maradtak a szombathelyiek, akik ezúttal is kiszolgálták lelkes közönségüket: Pődör Rebeka találatával 23-11-es állásnál vonulhattak a felek az öltözőbe.

A fordulást követően az egriek megpróbáltak zárkózni (24-14), de állandósult a tíz körüli differencia (40. p.: 28-18).

A hajrára ezúttal sem maradtak izgalmak, bár a vendégek becsülettel küzdöttek. Az SZKKA nagyszerű első játékrészt produkált, az Eszterházy SC sem tudta megállítani a szombathelyieket, akik tíz fordulót követően 20 egységgel, pontveszteség nélkül vezetik az NB/I B-s tabellát.

SZKKA – Eszterházy SC  37-29  (23-11)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 9, Pálffy 5, Kulcsár 2, Pődör B. 5, Dombi, Horváth, Varga 1, Szeberényi 2, Szmolek 5, Böhm, Balogh 3, Kazai 4, Gönczöl. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)