2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
A Szigetszentmiklós sem tudta megállítani az SZKKA-t: újabb tükörsima siker. Végeredmény: 25-34

Az NB/I B-s kézibajnokság 3. fordulójában a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) idegenben folytatta remeklését: Vida Gergő tanítványai ezúttal Szigetszentmiklósról hozták el a pontokat.

A Pődör-testvérek találataival remekül kezdett az SZKKA, már 5-2-re is vezettek a szombathelyiek (11.p.: 2-5), de a házigazda megkezdte a felzárkózást, és a 14. percben sikerült is egyenlítenie (5-5). A vasiak támadásban sokat hibáztak, Kazai Anita 15. percben lőtt találata hosszú gólcsendet tört meg.

A folytatásban aztán változott a játék képe, Kulcsár, majd Pálffy is feliratkozott a góllövők közé, így a 20. percben már három volt ismét közte (6-9). A játékrész hajrájában aztán másik sebességbe kapcsolt az SZKKA, és kvázi már ekkor eldöntötte a két pont sorsát. A védekezés összeállt, a szünetre immár tízzel mentek a vendégek (9-19).

A fordulást követően Pődör Rebeka volt elsőként eredményes, a szigetszentmiklósiak nem tudtak felzárkózni. Csatlós remekül védett, így az emberhátrányos szituációban is maradt a stabil előny (38.p: 13-22).

A hajrára nem maradtak izgalmak: noha a hazai időkérés után zárkózott az SZNKSE (46. p: 19-26), de a szombathelyi lányok profin lehozták az utolsó negyed órát.

Vida Gergő alakulata stabil játékkal nyerte meg az összecsapást, így három mérkőzést követően hat ponttal vezeti az NB/I B-s tabellát.

Szigetszentmiklósi NKSE – SZKKA 25  - 34    (9-19)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Bíró, Pődör R. 7, Wutschi, Pálffy 6, Kulcsár 3, Pődör B. 4, Dombi 1, Varga 4, Szeberényi 2, Szmolek 1, Böhm 2, Balogh 1, Kazai 3. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)