2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Soroksár, a döntetlen-specialista

Lipcsei Péter együttese legutóbbi hat mérkőzéséből ötször is ikszet játszott. Legutóbb november 9-én győztek. Mit érdemes tudni a Haladás vasárnapi ellenfeléről?

Télen két meghatározó játékos távozott a sárga-feketéktől: Haris Attila Paksra, míg Lőrinczy Attila a bajnoki címre esélyes Diósgyőrbe igazolt. Az érkezési oldalon van a Szombathelyen fél évet töltő Sipos Zoltán, valamint Szabó Valentin a Puskás Akadémiából, Vincze Ádám az ETO FC Győrből, Vass Ádám a Gyirmótból és Németh Erik Zalaegerszegről.

A „tavaszi rajton” – még január utolsó vasárnapján – beleszaladtak hazai környezetben egy pofonba: a DVTK 5–0-ra nyert a Szamosi Mihály Sporttelepen. Csákváron nem született gól, aztán 2–2-t játszottak a Nyíregyházával otthon (Halmai Ádám és Hudák Martin), míg a múlt hétvégén már „csak” 9 perc hiányzott a nyeretlenségi széria lezárásához, ám hiába kerültek előnybe Köböl Krisztián találatával, az ETO a 81. percben egyenlített (1–1). Így a Soroksár 24 fordulót követően (7-7 győzelemmel és vereséggel, valamint a mezőnyben legtöbb – 10 – döntetlennel) a 11. helyen áll 31 ponttal, hasonlóan, mint a Csákvár és a Tiszakécske. Nagyon régen, még a 16. fordulóban nyertek legutóbb, akkor azzal a sikerrel a 6. pozíciót foglalták el.

A Soroksárban Sipos Zoltán mellett az Illés Akadémián nevelkedő Halmai Ádám képviseli a szombathelyi múltat – utóbbi támadó középpályásra érdemes nagyon figyelni, hiszen 8 találattal ő áll a házi góllövőlista élén.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)