2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Remek kezdés, a Haladás-Viktória legyőzte a Győrt a Simple Női Liga első fordulójában

A szombathelyiek már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert Nagy Vanessza, valamint Gődér Brigitta találataival, ezt pedig meg is őrizték a végéig, többek között Bíró Barbara parádés kapusteljesítményének is köszönhetően.

SIMPLE NŐI LIGA, 1. FORDULÓ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - ETO FC GYŐR 2-0 (2-0)

Haladás-Viktória FC: Bíró – Balogh, Gődér, Horti, Kovács V. – Németh M., Urbán V., Swetman (Németh Zs., 85.), Koprena (Csizmadia, 79.) – Németh A., Nagy V. (Kiss-Lantos, 75.).

Vezetőedző: Székely Tibor

ETO FC Győr: Szőcs – Fél P., (Nagy L., 46.), Savanya, Kovács L. – Németh L (Vida, 71.)., Oláh, Rácz (Feketevizi, 88.), Nagy F., Öreg (Sali, 75.) – Süle, Cameron

Vezetőedző: Menczeles Iván

Zöld-fehér nyugati rangadóval indult a Simple Női Liga 2021/2022-es idénye, ugyanis péntek délután az ETO FC Győr együttese látogatott a Haladás Sportkomplexumba. Mindkét együttes nagy átalakuláson ment át a nyáron, távozók és érkezők is akadtak győri, valamint szombathelyi oldalon is. Több játékos is volt csapata ellen lépett pályára a nyitófordulóban, a vasiak keretéből Gődér Brigitta és Bódai Viktória játszott korábban Győrben, míg a Rába-partiaknál Rácz Zsófiáról, Németh Lorettáról, valamint Öreg Cintiáról mondható el ugyanez.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, többet birtokolták a labdát, de komoly fölényt nem tudtak kiharcolni. A 9. percben jegyezhettük fel az első helyzetet, Nagy Vanessza cselezte be magát a kapu előterébe, de 18 méteres lövését védte Szőcs. Két perc múlva viszont megszerezte a vezetést a szombathelyi együttes. Nagy Vanessza kapott labdát, higgadtan bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről a hosszú, bal sarokba helyezett (1-0). A gól jót tett a hazaiak futballjának, a kezdeti idegeskedés után megnyugodtak és vezettek néhány formás akciót. Ettől függetlenül változatlanul a kisalföldiek voltak veszélyesebbek, de a szombathelyi védők jól állták a rohamokat. A játék a hazaiak térfelén folyt, a győriek igyekeztek mindkét oldalról megbontani a védelmüket. Az első vendéghelyzetre húsz percet kellett várni, egy jobb oldali beadást Nagy Fanni fejelt mellé 11 méterről. Két perc múlva szintén a jobb oldalon futott győri akció, a beadás után Öreg bal sarokra tartó félmagas lövését védte látványos, nagy vetődéssel Bíró. A 26. percben ismét a szombathelyi kapusnak volt dolga, de Oláh balról leadott kísérlete sem okozott neki gondot. A szombathelyiek hálóőrén ezen a napon nem lehetett túljárni, nem sokkal később újból Oláh, ezúttal jobb oldali próbálkozását hárította. A 29. percben gyönyörű Koprena-Nagy-Sweatman kombináció után utóbbi 19 méteres lövése nem sokkal kerülte el a jobb sarkot. A 37. percben növelte előnyét a Haladás-Viktória. Koprena bal oldali szögletét a hosszún érkező Gődér az öt és feles bal sarkáról a hosszú, jobb sarokba fejelte. (2-0). A 42. percben egy gyors kontrát vitt végig a jobb szélen Németh Adél, majd 12 méteres lövését lábbal védte Szőcs.

Szünet után a vendégek láthatóan minél hamarabb szépíteni akartak, ám a vasiak óriási lelkesedéssel és akarattal futballoztak. Kemény ütközések voltak, öt perc alatt előbb Kovács Laurát, majd a kapus Szőcs Rékát kellett hosszasan ápolni. A hazaiak remek akciókat vezettek és közel jártak hozzá, hogy tovább növeljék előnyüket. A 68. percben a Ferencvárosból érkező Tiffany Cameron fordult le, de 16 méteres lövését bravúrral védte Bíró. Két perc múlva ismét a szombathelyi kapus parádézott, fél percben belül két nagyot hárított. A 78. percben Vida tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de bal sarokra tartó lövését hárította Bíró. A hajrát ugyan megnyomták a vendégek, de a szombathelyiek már nem engedték ki kezükből a teljesen megérdemlelt győzelmet.

A Haladás-Viktória remek győzelemmel kezdte tehát a szezont, Székely Tibor csapata az itt megszerzett lendülettel utazhat jövő héten a tavalyi bajnoki ezüstérmes MTK együtteséhez.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)