2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
Pécsett is hengerelt az SZKKA

A női NB/I B-s kézibajnokság 7. fordulójában a szombathelyi lányok Pécsett léptek pályára, és nyertek magabiztosan. Az SZKKA továbbra is listavezető.

Két kihagyott büntetővel indult a találkozó, először Pálffy volt eredményes a 2. percben, az első hazai gólra a 4. percig kellett várni (1-2). Sok volt mindét oldalon a pontatlanság, a 10. percben 5-5 állt az eredményjelzőn.

Aztán a játékrész közepén megrázták magukat a vasiak, és tetemes előnyre tettek szert tulajdonképpen el is döntve a lényegi kérdéseket (17.p.: 6-12). Az SZKKA védekezése összeállt, a támadásokat pedig rendre góllal fejezték Kulcsárék. A különbség a szünetig tovább nőtt (10-18).

A második félidőt remekól kezdte Vida Gergő együttese, így gyorsan jött is a pécsi időkérés (35. p.: 10-22). Pontatlanul játszott ekkor mindkét alakulat, de a differencia lényegileg nem változott (41. p.: 12-23).

A meccs utolsó negyed órájára nem maradtak izgalmak, az SZKKA behúzta a hetedik győzelmét is a szezonban, megőrizve első helyét a tabellán.

PTE PEAC-Sipo – SZKKA 20 - 31 (10-18)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R. 6, Wutschi, Pálffy 6, Kulcsár 6, Pődör B. 2, Dombi 2, Varga 1, Szeberényi 4, Szmolek 2, Böhm, Balogh 1, Kazai, Gönczöl 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)