2024.05.28., kedd  •  Emil, Csanád napja
SZKKA: Egygólos vereség Orosházán

A női NB/I B-s kézibajnokság 9. fordulójában a hazaiak 32-31-re győzték le Pődör Zoltán tanítványait.

Szombaton délután, nagy utazás után Orosházán lépett pályára a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) együttese. A házigazda 8 meccsen 7 pontot gyűjtött, legutóbb a Kozármislennyel ikszeltek, míg Kulcsárék 7 találkozón 11 egységig jutottak.

A találkozót a keletiek kezdték jobban, öt perc után 4-2-re vezettek Ácsék. Jött egy gyors kiállítás-váltás, ám egyik gárda sem tudott élni a lehetőséggel (10. perc, 6-4). Sok volt a hiba, Szendrei találatával sikerült egyre zárkózni (6-5). Az egyenlítés a 13. percben jött össze a vasiaknak Szmolek révén (7-7), majd Kiskartali találatával először volt itt az előny a 16. percben (8-9). A 20. percre állandósult a két-háromgólos szombathelyi fór (20. perc: 11-14). A játékrész hajráját megnyomták az orosháziak, így a félidőben 16-17 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően az Orosháza kezdte jobban a játékot, a 35. percben visszavették a vezetést (20-19), majd sorra jöttek a találatok mindkét oldalon, a kapusok alig találkoztak a labdával (40.perc: 24-24). Az utolsó negyed órára bőséggel maradt izgalom, a végjátékból a kék-fehérek keveredtek ki jobban, így otthon tartották a pontokat.

Végeredmény:
Orosháza-SZKKA  32 - 31  (16-17)
SZKKA: Christe, Fritz (kapusok) – Bíró 1, Pődör 11, Ihász 1, Győri 2, Varga N. 4, Kiskartali 2, Szmolek 2, Horváth A. 4, Szendrei 4, Balogh, Tanaskovic, Papp, Temesvári. Vezetőedző: Pődör Zoltán.