2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Nem bírt egymással a Haladás-Viktória és a Győri ETO a Simple Női Liga nyugati rangadóján

A forduló zöld-fehér rangadóján jobban kezdett az ETO, meg is szerezte a vezetést Kulcsár Zsolt együttese, a második félidőben azonban jelentősen feljavult a szombathelyiek játéka, és a kiváló formában lévő, immáron öt gólos Szil Tünde találatával sikerült egyenlíteni, ami egy pontot ért a Haladás-Viktóriának.

Haladás-Viktória FC-ETO FC Győr 1-1 (0-1). – Szombathely, Király Sportlétesítmény, 200 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Hegyi.

Haladás-Viktória FC: Bíró – Bíró – Balogh, Horti, Jánosi, Hajba – Harsányi (Németh Zs., 63.), Fördős, HERCZEG, Kovács V. – Németh A., SZIL.

Edző: Szabados György.

Győr: Bokros – Feketevízi (Tillinger, 63.), Kránicz, Maráz, Flek – Plóner (Sali, 77.), Bódai, Zsédely, Vida (Gaál, 84.) – Rublíková, ÖREG.

Edző: Kulcsár Zsolt.

Gólszerzők: Szil (51.), illetve Öreg (29.

A Simple Női Liga harmadik fordulójában a Győri ETO együttesét látta vendégül a Haladás-Viktória. Mindkét csapat vereséget szenvedett az előző fordulóban, így értelemszerűen javításra törekedett mindkét csapat. A hazaiak az Astra vendégeként szenvedtek 0-2-es vereséget, a Győr pedig az MTK otthonában kapott ki meglehetősen simán, 4-0-ra. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet a korábban Szombathelyen játszó Öreg Cintia.

A klub beszámolója szerint csakúgy mint a nyitányon, a Kelen ellen, ezúttal is szépszámú nézősereg látogatott ki a Haladás-Viktória bajnokijára. Az első félidőben enerváltan, pontatlanul, sok hibával futballoztak a szombathelyiek. A vasiak csak árnyékuk voltak önmaguknak, így nem volt váratlan, hogy szűk félóra elteltével a vendég győriek megszerezték a vezetést a volt csapata ellen játszó Öreg Cintia góljával. Igaz, találatukhoz jó adag szerencse, egyéni hiba is kellett. A félidő hátralévő részében is a kisalföldiek futballoztak jobban és több, kisebb helyzetet is kidolgoztak.

Szünet után egy teljesen más felfogásban játszó, sokkal jobban futballozó vasi csapat lépett pályára – és hamar ki is egyenlített. Az 51. percben Herczeg bal oldali szögletét a hosszún érkező Szil fejelte a bal sarokba (1-1). A folytatásban is a szombathelyiek domináltak, rengeteg helyzetet kidolgoztak, ám ezeket rendre el is hibázták. A vendégek ekkor jobbára csak a védekezésre összpontosítottak, őrizték a döntetlent. A Haladás-Viktória játéka az első félidőben hagyott némi kívánnivalót maga után, a második félidőre azonban tudott váltani Szabados György együttese. A szombathelyiek összességében közelebb álltak a győzelemhez.

A Haladás-Viktória legközelebb csütörtökön lép pályára, ismét hazai környezetben. Szabados Györgyék az MTK együttesét fogadják, méghozzá a Haladás Sportkomplexumban, az M4 Sport kamerái előtt.