2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Haladás: Kínos vereség Mosonmagyaróváron

A Merkantil Liga 17. fordulójában a kiesés elől menekülő Mosonmagyaróvár otthonában kapott ki a szombathelyi együttes. A végeredmény 1-0 lett.

A Haladás kezdte jobban a meccset, a 8. percben Csilus lőtt 20 méterről, egy védőről vágódott szögletre a labda. A mieink irányították a játékot, a hazaiak jobbára védekeztek. A 13. percben Rácz ugratta ki Molnárt, aki 12 méterről éles szögből lőtt, Heinrich azonban nagyot védett. Aktívabbak voltak a vasiak az első negyed órában. Az első játékrész fele úgy telt el, hogy Molnár lehetőségén kívül nem akadt ziccer egyik oldalon sem.

A mezőnyben gyűrték egymást a felek, rengeteg volt a technikai hiba. A 28. percben Derekas elé került a labda, 15 méterről, jobbról ballal vette célba a kaput, de Heinrich ismét hárítani tudott. Faultokból sem volt hiány, nem volt durva a meccs, de Sipos játékvezetőnek sokszor kellett megszakítania a játékot. Az óváriak a 36. percben jutottak el egy kisebb lehetőségig, de Nagy Z. lövését blokkolta Németh Milán. A félidő hajrájára kijjebb merészkedett a kék-fehér alakulat, ettől függetlenül nem lett izgalmasabb a meccs. A 41. percben már az 5. szögletét végezték el Ráczék, de ezek után sem alakultak ki helyzetek. A lefújás előtt Nagy Zoárd megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak, de 10 méterről a bal kapufa mellé tüzelt.

A fordulást követően Tóth Máté tesztelte Heinrichet: 16 méterről lőtt a középpályásunk, a kapus a jobb felsőbe tartó labdát kiütötte. Bekezdett a Hali, a vendégek 16-osánál zajlott a játék. Sorra jöttek a kornerek, beszorult a Mosonmagyaróvár. Az 58. percben Horváth Kevin beadása csúszott le balról, Verpecznek ki kellett ütnie a labdát. Negyed óra elteltével kijött a szorításból a hazai alakulat, de a labda továbbra is többet volt Csiluséknál. Cserékkel frissített Hipp mester, érkezett Lencse és Borvető is. A 66. percben Simita lőtt ölé egy szöglet után 6 méterről – ez azért komoly lehetőség volt. A 67. percben megszerezte a vezetés a Mosonmagyaróvár. A csereként egy perccel korábban beálló Sajbán 20 méterről hatalmas gólt lőtt, a labda a jobb felsőben landolt (1-0). A 69. percben megduplázhatta volna előnyét a házigazda, de Szalka közeli fejese után Verpecz hatalmasat védett. A gól nagyon megfogta a Haladást, a mieink kapkodtak, nem tudták megtartani a labdát.
A találkozó ezen periódusában benne volt a pakliban egy újabb kék-fehér találat…
A hajrában aztán a szombathelyiek próbáltak támadni, de rengeteget hibáztak, így a hazai védelemnek nem volt nehéz dolga.

Az eredmény nem változott, a Haladás gyengén focizott, a hazaiak lelkesedése három pontot ért.

CREDOBUS MOSONNMAGYARÓVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS   1 - 0    (0-0)
Mosonmagyaróvár, 400 néző. VezetI: Sipos Tamás (Aradi József, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I. (Buglyó 89.), Horváth K. – Gáncs, Végh B. – Tóth L. (Jasarevic 66.), Szalka (Czingráber 89.), – Monori (Sajbán 66.) Nagy Z. (Nagy K. 79.). Vezetőedző: Horváth Csaba.
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Csilus (Taipi 82.) – Csernik (Doktorics 77.), Rácz, Tóth M. (Lencse 62.) Derakas (Nyíri 77.) – Molnár R. (Borvető 62.). Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Sajbán 67.

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.