2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Magyar Sajtófotó 2019: átvette díját fotósunk, Nagy Jácint

A Magyar Újságírók Országos Szövetsége által meghirdetett A 38. Magyar Sajtófotó Pályázaton 267 fotográfus 2488 pályaművel indult. A mindennapi élet kategóriájában Nagy Jácint, szombathelyi Médiaközpont és a Savaria Fórum fotósa második díjat kapott a Karácsonyvárás fotójával.

A kép tavaly decemberben jelent meg a Savaria Fórum címlapján, a riport a 10 gyermekes Majtényi-család karácsony előtti időszakát mutatta be, ehhez készültek Nagy Jácint felvételei. A nemzetközi zsűri döntése alapján a fotó a kategóriájában második díjat kapott a 38. Magyar Sajtófotó Pályázaton. Az elismerés értékét növeli, hogy vidéki fotósként nem könnyű bejutni a versenyre, helyezést pedig még nehezebb elérni. Vas megyei fotóriporter 2004-ben szerepelt a legjobbak között, ekkor Benkő Sándor nagydíjat kapott a körmendi cipőgyár utolsó napját megörökítő sorozatáért (Utolsó nap a tűzősoron).

A 38. Magyar Sajtófotó Kiállítás díjazottjai a járványhelyzet miatt az elismeréseket kedden (szeptember 8.) zárt körben vették át a budapesti Capa Központban - a felvételen Nagy Jácint és a kiállított képe látható.