2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Vállalhatatlan teljesítmény, újabb sima vereség: Kozármisleny-Szombathelyi Haladás 2-0

A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Szombathelyi Haladás Kozármislenybe látogatott, és kapott ki 2-0-ra. Jovics mester együttese ezúttal is rettenetesen gyengén játszott, esélye sem volt a pontszerzésre.

Kelemen felépült sérüléséből, így a kezdőben kapott helyett, míg Bosnjakot ezúttal Doktorics helyettesítette. Jól kezdte a meccset a vasi együttes, egy labdaszerzést követően Horváth Rajmund cselezgetett befelé jobbról, majd 15 méterről fölé lőtt. A 9. percben Nyíri próbálkozott messziről, de a labda elgurult a jobb kapufa mellett.

Az első tíz percben a Haladás birtokolta többet a labdát, de sokat állt a játék, a mezőnyfölény nem párosult szögletekkel. A 12. percben kelemen volt a kelleténél keményebb, Kovács sárgát is adott a belépőt követően.

Sok volt a fault, a bedobás, folyamatos játékról nem igazán lehetett beszélni az első negyed órában. Totálisan unalmas lett a meccs, a kapuk nem forogtak veszélyben. Szakály is kapott egy sárgát a 22. percben – egyszerűen nem történt semmi érdemleges a félidő első felében. Aztán Kozics a 23. percben tett egy próbát, de a labda elszállt a bal kapufa mellett.

Nehezen fogyasztható, nem éppen közönségbarát játékot produkáltak a gárdák az első fél órában…

A 28. percben nagy ziccert hagyott ki a zöld-fehér együttes: Horváth Rajmund lőhetett 8 méterről, jobbról, de Lékai szögletre ütötte a labdát. Ez igazi lehetőség volt – végre!

A 30. percben Nagy rúgott bele Ráczba, Kovács a hazaiak középpályásának is felmutatta a sárga lapot. A 35. percben Beke forgatta meg Doktoricsot a jobb szélen, majd 9 méterről, éles szögből tüzelt, Verpecz magabiztosan szedte fel a rövidbe tartó labdát.

Nem kapkodtak a hazaiak, igaz, a mieink is meglehetősen kényelmesen focizgattak, nem volt könnyű nézni az ütközetet. Eseménytelen első félidő után vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően sem változott a helyzet: néhány átadás után hiba mindkét oldalon, így ziccereket, de még csak lövőhelyzeteket sem sikerült feljegyezni.

Az 52. percben mislenyi helyzet: Rácz Balázs rázta le védőit, betört a 16-oson belülre, balról, 8 méterről lőtt, Verpecz szögletre mentett. A hazaiak birtokolták ekkor már többet a labdát, a vasiak inkább kontráztak. Szvoboda egy cselsorozat végén helyzetbe is kerülhetett volna, ám Lékai jó ütemben lépett ki a kapujából.

A szünet után egyértelműen a kék-fehérek tűntek motiváltabbnak, és ennek me is lett az eredménye az 59. percben. Beke jobboldali beadásra Vajda érkezett jó ütemben, és három méterről a kapu közepébe sodorta a labdát (1-0).

És itt még nem volt vége: A 61. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, Bekét buktatták a szombathelyi védők. Kozics higgadtan a bal alsó sarokba helyezte a labdát (2-0).

Jovics eddig várt: hármat cserélt a második bekapott találat után – amitől semmit nem változott a játék képe. A baranyaiak érettebben fociztak, lelkesebbnek is tűntek, Kelemenék pedig egyszerűen nem tudtak helyzetbe kerülni. A kreativitás teljes hiánya jellemezte a Hali játékát – nem először az idén.

Az utolsó negyed órában is Aczél Zoltán legénysége irányított, szögleteket végeztek el sorra a kékek, Doktoricsék alig-alig tudták megtartani a labdát. Rossz volt nézni, amit a Haladás művelt ezen az estén...

A Szombathelyi Haladás ma este is csalódást keltően focizott. Ismét vereséget szenvedett, sorozatban harmadszor, ellenfeleink pedig nem topcsapatok voltak.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0  (0- 0)
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi, Hegedűs (Sági 82.)– Nagy E. (Suszter 70.), Kozics – Vajda R. (Nagy 70.), Rácz B. (Molnár 54.), Kirchner (Tóth 54.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Mohos 83.), Jagodics M., Csonka, Doktorics – Szakály A. (Jancsó 74.) – Horváth R. (Csernik 63.), Rácz B., Szvoboda (Csató 63.), Zvekanov (Katona 79.) – Kelemen. Vezetőedző: Aleksandar Jovic.
Góllövők: Vajda  (59.), Kozics 61. (11-esből)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)