2024.05.21., kedd  •  Konstantin napja
Kosárlabda: idegenben sem adott esélyt a ZTE-nek a Falco, egy győzelemre a finálétól a sárga-feketék!

Milos Konakov legénysége 96-71-es győzelemmel fektette két vállra a zalaiakat az elődöntő második mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A ELŐDÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

ZALAKERÁMIA ZTE KK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71-96  (13-22, 21-24, 19-27, 18-23)

ZTE: Hicks 9/3, Paige 13/3, Szalay -, Ikpe 6, Tóth 7/3. Cserék: Ona Embo 13/3, Keller I. 4/3, Németh A., Osztojics 14/6, Csátaljay -, Makkos -, Csuti -.

Edző: Matthias Zollner

Falco: Pot 10, Benke 12/9, Tanoh Dez 4 ,Tiby 19/6, Krivacevic -. Cserék: Keller 5/3, Pongó M. 15/15, Barac 6, Jordano 15/15, Perl 2, Kovács B. 8/3, Verasztó -.

Erődemonstráció és magabiztos győzelem után utazhatott Zalaegerszegre a Falco a bajnoki elődöntő második mérkőzésére. A szombathelyiek a 2-0-s összesítés, míg a hazaiak az egyenlítés kiharcolásának céljával vetették bele magukat a kedd délutáni küzdelembe.

Az első akció mindkét oldalon kimaradt, majd Tanoh Dez kettőből egy büntetőt értékesített. A hazaiak fordítottak, a Falco 2-ese azonban újfent beköszönt, ezúttal egy szép betörés után gyarapította pontjainak számát. Váltott kosarakkal haladtak a felek, erre is tudott válaszolni a ZTE, amely azért küzdött, hogy egyszer még megmérkőzhessen egymással a két együttes Zalaegerszegen (4-3). Ezt követően még zsinórban négy pontot szerzett a házigazda, majd Keller Ákos tett a helyére egy triplát, 8-6 állt az eredményjelzőn. Természetesen nem adták könnyen magukat a sárga-feketék:Tanoh Dez büntetőjével egy pontra zárkóztak, majd kisvártatva már 8-9 volt az állás. Időt is kértek a zalaiak, de nem az ő szájízük szerint alakult a folytatás, ugyanis 9-14-nél már öttel ment a címvédő. Nagyon elkapta a fonalat a Konakov-legénység, Tiby faulttal együtt dobta be a kosarat, majd a büntetőt is a helyére küldte, Pongó pedig egy újabb triplával villant (11-20). Perl remek tempóval hízlalta a különbséget, a negyedet két ZTE-büntető zárta, 13-22-ről vette kezdetét a találkozó második felvonása.

A változatosság kedvéért ez is két vasi hármassal indult, majd a hazaiak is dobtak egyet ebből a fajtából, 18-28-nál pedig tíz pont volt a differencia. Kapaszkodott becsülettel Matthias Zollner együttese, Matt Tiby nagyon fontos pillanatban szerzett gyönyörű kosarat, Pongó lepattanója után pedig Jordano triplája szottyant (20-33). Állandósulni látszott a tíz pont körüli különbség, Tanoh Dez két pontot a vonalon hagyott, 27-35-nél pedig időt kért Milos Konakov. A játékmegszakítás után Barac középtávolija ért célba, majd Tiby büntetőzött hibátlanul, 29-39 volt az állás. A ZTE ziccerben rontott, majd Barac is dobhatott kettőt a vonalról, tette mindezt százszázalékosan. A mérkőzés ezen szakaszában így araszoltak előre a csapatok, a sorozatot Benke remekbe szabott hármasa szakította meg (34-44). Stefan Pot révén aztán visszatértünk a büntetőkhöz, melyek után 34-46-ra vezetett a Falco, Matthias Zollner pedig időt kért a negyed - vélhetően - utolsó támadása előtt. Ebből végül nem született kosár, így aztán 34-46-tal mehettek pihenőre a csapatok.

Zalai hármasra vasi kettes volt a felelet, foggal-körömmel küzdöttek a hazaiak, hogy belátható távolságon belül maradjanak. 37-48-nál aztán a sárga-feketék voltak eredményesek kintről, majd rövid időn belül újabb vendég triplát jegyezhettünk fel, egyre jobban el tudtak szakadni Milos Konakov fiai. Ezt mi sem bizonyítja, mint hogy pillanatok alatt 39-59 lett az állás, húsz pontot tett közé a címvédő. Barac középtávolija beszédült, nem lassított a címvédő, 43-67-nél pedig jött az újabb zalai timeout. Eldőlni látszottak a lényegi kérdések, továbbra is ellenállhatatlanul dobott kintről a szombathelyi alakulat, amely bő egy perccel a harmadik etap vége előtt 47-72-re vezetett. A negyed vége valamivel jobban sikerült a ZTE-nek, a záró játékrész előtt 53-73 állt az eredményjelző táblán.

Ez kosárváltással vette kezdetét, majd újfent triplával növelte addigi termését a Falco, 54-79 volt az állás. Ezúttal a hazaiak is szórtak egy hármast, Pot középtávoliját Keller pöcizte vissza, majd Tiby egymás utáni két triplája szomorította tovább a Zala vármegyeieket (60-87). Matthias Zollner magához hívta övéit, ami jót tett a csapatnak, ugyanis zsinórban öt pontot szereztek a zalaegerszegiek (65-87). Pot két büntetője a helyére került, mindkét oldalon szép kosarakat láthattunk, dacára annak, hogy ekkor már nem övezte kérdés a győztes kilétét (69-93). Kovács Benedek büntetőkből volt eredményes, a Falco pedig 96-71-es idegenbeli győzelmet aratott és kivívta annak lehetőségét, hogy ismét söpréssel zárjon le egy párharcot.

A következő mérkőzésen visszatérnek a csapatok Szombathelyre, a Schaeffler Aréna Savariába. A találkozóra május 3-án, pénteken 18 órás kezdettel kerül sor.

Fotó: Pataki Gergő