2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Kosárlabda: a hajrában már nem adott esélyt az Atomerőműnek a Falco

A szombathelyi együttes magabiztos, 88-69-es sikerrel tért vissza a győztes ösvényre.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 5. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ATOMERŐMŰ SE 88-69 (18-13, 21-15, 17-27, 32-14)

Falco: Pongó 7/3, Tanoh Dez 4, Benke 13/6, Tiby 5, Keller Á. 7. Csere: Perl 22, Pot 5, Krivacevic 4, Barac 12, Kovács B. 3/3, Jordano 6/6, Verasztó -.

Atomerőmű: Govens 10, White 12, Radics 7/3, Gulyás 6/6, Wright 3. Csere: Woods 14, Ihring 2, Pajor -, Dorogi 4, Kovács Á. 11/3.

Edző: Sebastjan Krasovec

Három vereség után mindenképpen a javítás reményében lépett pályára a Falco együttese, amely a még nyeretlen Atomerőműt látta vendégül az Aréna Savariában.

A paksiak kezdtek jobban, zsinórban öt pontot szereztek, majd Benke szórt egy triplát középről, ezután azonban az ötödik perc elejéig ínséges időszak következett - írja a bb1.hu. Mindkét csapat hibát hibára halmozott, végül Gulyás talált be másodszor kintről. Govens süllyesztett el egy tempót, Benke duplájával és Pongó hármasával zárkózott a Falco (8-10). Krivacevic egalizált, majd Perl Zoltán tett a helyére két büntetőt, Woods csak egyet, Pot szerezte meg első pontjait. Barac küldte helyére a büntetőit, Woods és Perl váltott kosarat, így egy negyed után öt ponttal álltak jobban a hazaiak, 18-13 volt a mérkőzés eredménye.

A második felvonás elején Kovács Benedek köszönt be kintről, Woods a festékből válaszolt, Pot ziccerét követően pedig időt is kért Sebastjan Krasovec. Radics váltotta kosárra a korábban Szombathelyen is megforduló Govens rontott dobását, Pot egy pontot a vonalon hagyott, aztán kiosztott egy asszisztot Baracnak, majd White szerzett egy pontot (26-18). Dorogi kosarára Perl révén érkezett a címvédő felelete, Radics ziccerezett, Tanoh Dez közelije után megint időt kért a Paks. Perl növelte kétszámjegyűre a differenciát, White tört be szépen két pontért, Benke három büntetőt dobott be. Woods zsákolt, Keller találta meg Tanoh Dezt nagy labdával, a félidőt White pontjai zárták, 39-28 állt az eredményjelző táblán.

A harmadik etap első két percében nem igazán módosult a differencia, a Falco egy pontot tett hozzá előnyéhez. Radics triplájának köszönhetően tíz ponton belülre került a Paks, Tiby egy büntetőt dobott be, Woods tett hozzá két pontot. Perl hibátlanul dolgozott a vonalról, Govens 50%-kal, White szerzett labdájából Woods fejezte be a gyorsindítást, ráadásul a plusz egy is bement. Tiby dobta be a büntetőit, Kovács Ákos hármasával pedig öt pontra kapaszkodott a vendég gárda (50-45). Ihring kettese után Milos Konakov hívta magához övéit, Tiby büntetőit White két pontja követte, majd Pongó dobott egy tempót. Govens és Barac váltott kosarat, a negyed utolsó két percében pedig még közelebb tudtak férkőzni az atomvárosiak, így kiélezett, nyitott negyedik negyed elé néztünk, 56-55 volt az állás.

Wright kosarával aztán fordított is a Paks, Keller szerzett egy kettest második esélyből, Kovács Ákos egy tempót dobott be. Pongó tört be szépen két pontért, majd Kovács Ákos büntetőkkel hárommal ellépett a vendég csapat (60-63). Perl mutatott be egy 2+1-et, négy büntetővel húzott el a Falco. White betörése eredményezett két pontot, sőt hármat, mert a plusz egy is a helyére került, ezt öt bedobott Falco büntető követte. A Paks sorozatos eladott labdái és rontott dobásai sokba kerültek ebben az időszakban, Jordano az egyiket egy hármassal büntette. Négy és fél perccel a vége előtt ismét tíz felett volt a különbség, innen pedig már nem volt visszaút Sebastjan Krasovec együttesének, így a Falco javított szegedi veresége után, míg az ASE továbbra sem tudta megszerezni első győzelmét. Az összecsapás végül 88-69-es eredménnyel ért véget.

Milos Konakov legénysége a következő fordulóban, november 3-án pénteken az Oroszlány otthonába látogat.