2024.05.12., vasárnap  •  Pongrác napja
Kilencedszer sem hibázott az SZKKA

Az NB/I B-s női kézibajnokság 9. játéknapján a szombathelyiek a Komárommal találkoztak. A vasiak újabb kiütéses sikert arattak.

A komáromiak az első nyolc játéknapon mindössze egyszer szenvedtek vereséget, négyszer nyertek, háromszor pedig remiztek. A szombathelyiek makulátlan mérleggel érkeztek a vasárnap esti ütközetre, amelyet Tatabányán rendeztek. A házigazda kerete „lefogyott” a kilencedik fordulóra: mindössze 10 mezőnyjátékossal vágtak neki a listavezető elleni ütközetnek.

Pődör Blanka szerezte a mérkőzés első gólját, az ötödik percre immár 5-2-re vezettek a vasiak. A komáromiak próbálták tartani a lépést a szombathelyiekkel, de nem jártak sikerrel. A 10. percben időt is kért a hazai szakvezető, miután Kazai Anita 9-4-re alakította az állást.

Az SZKKA rohanását azonban nem tudta megállítani a KVSE: a játékrész felére már 6-12-re vezettek Kulcsárék. A 20. percben már zíz volt közte (6-16), így a két pont sora megint gyorsan eldőlt.

A fordulást követően 10 perc alatt mindössze egy gólt lőtt a hazai alakulat (40. perc: 10-26), Vida Gergő együttese a remek védekezés mellett eredményesen fejezte be támadásait. A különbség folyamatosan nőtt, a vége pedig ezúttal is kiütés lett.

Az SZKKA mind a kilenc bajnokiját megnyerte, így magabiztosan vezeti az NB/I B-s tabellát.

Komárom VSE – SZKKA  16-35  (9-20)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R. 3, Pálffy 4, Kulcsár 5, Pődör B. 7, Dombi 2, Horváth, Varga 1, Szeberényi 2, Szmolek 4, Böhm 1, Balogh, Kazai 4, Gönczöl 2. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)