2024.05.14., kedd  •  Bonifác napja
Haladás: Pontvesztés ezúttal is a ráadásban

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában a vasiak Barcikán léptek pályára. A Haladás kétszer is vezetett, de nyernie nem sikerült a Ráczéknak.

Esős, borongós időben kezdtek a csapatok a Kolorcity Arénában ebéd után. Alekszandar Jovics rendesen felforgatta szerdai kezdőcsapatát. Az első öt perc eseménytelenül telt el, a mély talajon sokat estek-keltek a játékosok. A 6. percben Katona tartotta meg a labdát a 16-oson belül, Szakály elé tálalt, a középpályás lőtt, de blokkoltak a védők.

A 10. percben az első komoly helyzet: Doktorics tört be a 16-oson belülre, kicselezte Ternovánt, majd éles szögből lőtt, Tóth bravúrral védett. Ez volt az első említésre méltó esemény.

Az első húsz perc szinte semmilyen izgalmat nem hozott, a Haladás birtokolta többet a labdát, de a játék a két tizenhatos között zajlott. A 24. percben egy kontra végén Horváth passzolt Doktoricshoz, a balszélső 22 méterről lőtt, de a labda lelassult a füvön, így Tóth könnyedén hárított. Nem volt egy látványos meccs…

A 29. percben Zvekanov csúszott rá Heil lábára, jött is a meccs első sárgája. Nem volt sportszerűtlen a mérkőzés, sokkal inkább unalmas, jószerivel nem volt igazi ziccer egyik kapu előtt sem. A védelmek jól romboltak, de ennyi.

A 37. percben Horváth az alapvonalról Beronjához passzolt, a bekket buktatta Kurdics. 11-est ítélt Nazsa, a büntetőt Rácz végezte el: a csapatkapitány magabiztosan lőtt a kapu közepébe (0-1)!

A 38. percben egyenlített a házigazda: Pekár lövése után a labda a kapufáról kivágódott, Kotula észlelt elsőként, és balról, les szögből a bal sarokba lőtt (1-1).

A semmiből jött a gyors gólváltás, majd lendületben maradtak a kékek: egy baloldali szöglet után Papp fejelhetett tiszta helyzetből, de 5 méterről célt tévesztett.

A szünetig nem változott az állás, 1-1-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően semmit nem változott a játék képe: sok hiba, rengeteg fault, helyzetek nélkül csordogáltak a percek. Igencsak gyenge napot fogtak ki a gárdák, olybá tűnt, az iksszel egyik brigád sem lenne elégedetlen.

A 60. percben újra a vasiaknál volt az előny! Szakály 35 méterről végzett el szabadrúgást, a hosszún Csonka érkezett, és 5 méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát (1-2)! Váratlanul jött a vezetés, mert a szünet óta egyik kapu sem forgott veszélyben.

Ezúttal nem jött a gyors egyenlítés, a Barcika nem pörgött fel, a Hali pedig tudatosan tartott a labdát. A játékrész feléhez érve sem változott a helyzet, a zöld-fehérek birtokolták többet a labdát, de meddő volt a fölény.

A 71. percben Kurdics ívelt be középre egy szabadrúgást, Pálfi a mezőnybe öklözte a labdát. Kettős cserével frissítette együttesét Jovics mester, így tett Csábi József is.

Az utolsó tíz percre fordulva sem lett nagyobb az iram, sokat hibáztak a játékosok, a támadókhoz alig jutott el labda. A sárga-kékek ívelgetésekkel próbálkoztak, kevés sikerrel. A 90. percben kis híján növelte előnyét a Hali, Szekszárdi és Tóth nem értette meg egymást, de végül szöglettel zárult a szituáció.

A 91. percben ismét egyenlített a házigazda: Süttő felívelése után Pinte 13 méterről lőtte a labdát a kapu közepébe (2-2).

Az eredmény nem változott, a Haladás ismét a hajrában veszített értékes pontokat.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1-1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil (Szemere 46.), Papp M., Kotula M. (Süttő 86.) – Csatári, Kártik (Ádám 75.), Pekár L. (Székely 68.) – Kurdics (Csilus 75.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József.
HALADÁS: Pálfi – Beronja, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Zvekanov, Szakály - Horváth R. (Nyíri 59.), Rácz B. (Csernik 74.), Doktorics (Simut 74.) – Katona I. (Mohos 89.). Vezetőedző: Alekszandar. Jovics.
Góllövők: Kotula 38., Pinte 91. illetve Rácz (11-esből) 37., Csonka (59.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)