2024.05.29., szerda  •  Magdolna napja
Kiütéses Haladás-siker a Békéscsaba ellen

A szombathelyiek végig irányították a találkozót, a gólzsák is kiszakadt, fölényes győzelmükkel pedig feljöttek a tabella hatodik helyére.

MERKANTIL BANK LIGA 14. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 5-0 (2-0)

Haladás: Verpecz – Mocsi, Devecseri (Doktorics 67.), Németh Milán – Csilus (Schuszter 58.), Kiss B. (Németh Márió 46.), Holdampf, Debreceni – Medgyes (Tóth 58.), Rácz (Kállai 74.), Horváth O

Edző: Mátyus János

Békéscsaba: Czinanó – Csicsely, Zelik, Tóth B., Bónus (Kasik 62.) – Sipaki, Fazekas, Pilán, Hodonicki – Horváth P., Pantovic

Edző: Preisinger Sándor

Gólszerzők: Medgyes 21., Kiss 36., Horváth 55. (öngól), Rácz 69., Tóth B. 77. (büntetőből)

A Kazincbarcika elleni győzelem után ezúttal hazai pályán várt újabb feladat a Szombathelyi Haladásra. A zöld-fehérek szerdán Magyar Kupa mérkőzést is játszottak volna a Ménfőcsanakkal, a házigazdánál azonban többen is megfertőződtek a koronavírussal, a Haladás pedig elfogadta halasztási kérelmüket. Mátyus János együttese így egy hét szünet után a Békéscsaba együttesét látta vendégül a bajnokság 14. fordulójában. Mindkét oldalon betegségek, sérülések nehezítették a vezetőedzők dolgát, a vendégek mindössze két játékost tudtak leültetni a kispadra.

A Haladás már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést, jelezvén, hogy nem lehet más a cél, mint a három pont itthon tartása. Egyértelműen többet birtokolta a labdát a hazai együttes, a Békéscsaba főleg a védekezéssel volt elfoglalva. A zöld-fehérek sorra végezhették el a szögleteket, ezeket azonban rendre hatástalanították a vendégek védői. A legnagyobb helyzet a 14. percben Horváth Olivér előtt adódott, az ifjú támadó azonban közvetlen közelről a kapu fölé lőtt. Három perccel később Medgyes sistergős bombája csupán centikkel kerülte el a kaput. A betömörülő, zárt védekezéssel szemben a házigazda a széleket próbálta használni és a belőtt labdákkal veszélyt teremteni. Egy ilyen helyzet után született meg a Haladás vezető gólja a 20. percben. A jobb oldalról beérkező labdát a szombathelyiek első számú gólfelelőse, Medgyes szép mozdulattal továbbította a kapuba. A széleken kívül átlövésekkel is bátran próbálkozott a hazai gárda, Rácz, Németh Milán és Kiss Bence is több alkalommal megkínálta Czinanót. A sokadik távoli lövésnél már tehetetlen volt a Békéscsaba hálóőre, Kiss Bence szerezte meg a második Haladás-találatot a 36. percben. A félidő végén a semmiből veszélyeztetett a Békéscsaba, előbb Pantovic lövését kellett fognia Verpecznek, majd egy szöglet utáni fejesnél kellett résen lennie. A szünet előtt már nem született gól, így 2-0-s hazai előnnyel mentek az öltözőbe a csapatok.

A fordulás után is a Haladás akarata érvényesült, a játék szinte teljes egészében a vendégek térfelén zajlott. A vendégek egy-egy kósza előreívelt labdával próbáltak zavart kelteni, de sem a védőknek, sem pedig Verpecznek nem okoztak gondot ezek az indiítások. Az 55. percben tovább nőtt a hazai előny, Németh Milán centerezésébe ért bele szerencsétlenül Horváth Péter és öngóljával már 3-0 volt a vasiaknak. A folytatásban is támadásban maradt a Haladás, Mátyus János együttese szerette volna újabb gólt, gólokat szerezve maximálisan kiszolgálni a közönséget. A 69. percben egy okos tekerés után az egész mérkőzésen rendkívül aktív Rácz is beköszönt, majd pár perccel később Tóth Barna harcolt ki büntetőt, amit magabiztosan értékesített is. A hajrában is ment előre a Haladás, előbb a 83. percben a csereként beállt Kállai Kevin találta el a kapufát, majd Tóth Barna fejesénél kellett nagyot védenie Czinanónak. A hátralévő percekben újabb gól már nem esett, a Haladás magabiztosan tartotta itthon a három pontot és a tabella hatodik helyéről várhatja a folytatást.

A Merkantil Bank Liga hétközi fordulóval folytatódik, a szombathelyiek szerdán 18 órás kezdettel a Csákvár otthonában lépnek pályára.

A forduló eddigi eredményei és a tabella ide kattintva érhető el.