2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
Kézilabda: helytállt, de nem tudta borítani a papírformát az SZKKA a Győr ellen

A vendégek kissé döcögős kezdés után találtak magukra, ezt követően viszont magabiztosan kézben tartották a találkozót és 24-45-ös győzelmet arattak.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 18. FORDULÓ

HUNGAST-SZOMBATHELYI KKA - GYŐRI AUDI ETO KC 24-45 (13-21)

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Gheorghe, Szekerczés 2, Gorilszka 1, Pődör R. 5 (3), Sztosics 2, Biró D 1. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Csire, HORVÁTH P. 4, Gabnai 1, HORVÁTH ANNA 3, ZSÁKOVICS 3, Győri V. 2

Edző: Pődör Zoltán

GYŐR: Glauser – FALUVÉGI D. 4, Háfra N. 2 (1), Brattset 4 (1), S. OFTEDAL 5, V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine Csere: Silje Solberg (kapus), Blohm 4, Anne M. Hansen 4 (1), Rju Un Hi 2, LUKÁCS V. 7. Fodor Cs. 4, NZE MINKO 6

Edző: Ambros Martín

Igazi kézilabdaünnepre készültek vasárnap délután Szombathelyen, ugyanis az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes, világklasszisok sorait felvonultató Győri Audi ETO KC együttese látogatott a bajnokság 18. fordulójában az Aréna Savariába.

Bátran, megilletődöttség nélkül kezdtek a szombathelyiek, sőt, mi több, Gorilska és Szekerczés góljaival 2-0-ás vezetésre tettek szert az első perceket követően. A győriek csaknem három minutum elteltével szerezték első találatukat, ezután viszont elkapták a fonalat, zsinórban háromszor is betaláltak, amivel 2-4-re már ők vezettek. Szélről, valamint beállósjátékból is tudtak gólt szerezni a Rába-partiak, 3-6-nál Stosics állította vissza a kétgólos differenciát, nagy erőket mozgósított az SZKKA, hogy tartani tudja a lépést a világ egyik, ha nem a legjobb csapatával. 5-8 után aztán hullámvölgybe került a házigazda, egymás után három győri gól érkezett, 5-11- nél Pődör Zoltánnak pedig reagálnia kellett. Ambros Martín együttese villámgyorsan ment át védekezésből támadásba, elképesztő iramot diktált, ennek köszönhetően folyamatosan nyílt az a bizonyos olló, 6-16-nál pedig először volt tíz gól a különbség, mindez a 20. percben. Tomasevic helyett Balogh Judit érkezett a kapuba, Pődör Zoltán folyamatosan lehetőséget biztosított a fiataloknak, akik ezt felszabadult játékkal, gólokkal, labdaszerzésekkel hálálták meg, és megmutatták, hogy lehet rájuk számítani. Horváth Anna rövid idő leforgása alatt két találatot jegyzett, emellett védekezésben is jól muzsikált, de Zsákovics Sára is be tudta venni az ETO kapuját. A 27. percben a zöld-fehérek is időt kértek, Győri Viktória is feliratkozott a gólszerzők közé, harminc percnyi játék után pedig 13-21 állt az eredményjelzőn.

Stine Oftedal találata nyitotta a második etapot, majd egy-egy labdaeladás után Horváth Petra szerezte meg az SZKKA 14., valamint 15. találatát is. 15-23-ig folyamatosan tízen belül tudott maradni Pődör Zoltán együttese, ekkor azonban két villámgyors góllal ismét növelte előnyét az ETO. A vendégek időnkét megrázták magukat, nagy tempót diktáltak, ezzel pedig nem tudott igazán mit kezdeni a házigazda. A játékrész derekán 17-31-es állásnál ismét Pődör Zoltán hívta magához csapatát, a vasiak azonban nem tudtak zárkózni, a hibákat pedig kíméletlenül kihasználta a címvédő. 19-35-nél újabb SZKKA-időkérés következett, a lényegi kérdések eldőltek, ennek ellenére viszont egy percre sem adták fel a szombathelyiek, a közönség pedig minden védést, jó labdaszerzést, szép mozdulatot, gólt vastapssal jutalmazott. A Győr Lukács Viktória góljával érte el a 40-es határt, amihez még újabb találatokat tudott hozzátenni, a találkozó végül 24-45-ös eredménnyel zárult.

Az SZKKA számára sorsdöntő időszak következik a bajnokságban: jövő héten, március 26-án Kisvárdára utazik az együttes, majd hazai környezetben fogadja az Alba Fehérvár, valamint a Budaörs együttesét, azaz két nagy riválist.

Fotó: Vágvölgyi Bálint/SZKKA

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)