2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Kiütéses SZKKA-siker Kecskeméten

A kézilabda NB/I B 17. fordulójában az SZKKA magabiztosan nyert Kecskeméten. A két pont sorsa már az első tíz percben eldőlt.

Villámrajtot vett a szombathelyi együttes Kecskeméten: a mieink szép akciókat vezetve, gyors gólokat szerezve állva hagyták a házigazdát, a 10. percben már 8-2-re vezetett Pődör Zoltán alakulata. Az időkérés sem segített Iványiéknak, akik nem tudtak közelebb zárkózni (13. perc: 4-11). Később felváltva estek a találatok, de állandósult a 7-8 gólos differencia (18. perc: 8-14).

A friss igazolás, Dombi Luca is jól játszott, találataival már kilenc volt közte a 26. percben (10-19). A különbség folyamatosan nőtt, a szünetre 11-24-es állással vonultak az együttesek.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a szombathelyiek tetszés szerint lőtték a gólokat, a 42. percben már csaknem húsz volt közte (15-34). A vendégeknél valamennyi játékos pályára lépett, a fiatalok is lendületet adtak a gárdának. 16-36-nál újra időt kért a hazai tréner.

Tovább nyílt az olló, az utolsó negyed órára már 22 gólos fórral vezettek Vargáék. A hátralévő idő már csak formalitás volt, esélyeshez méltóan hozta el a két bajnoki pontot a sereghajtó otthonából Pődör Zoltán együttese.

Végeredmény: Kecskemét - SZKKA 24 - 49 (11-24)
SZKKA: Christe, Fritz (kapusok) – Bíró 2, Török 2, Pődör R. 8, Győri 2, Kulcsár 2, Pődör B. 10, Dombi 6, Varga 5, Szmolek 2, Horváth 2, Szendrei 2, Balogh 6, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.