2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Az első siker! Fordulatos meccsen nyert a Haladás Tiszakécskén!

A Merkantil Bank Liga 5. fordulójában a Szombathelyi Haladás Tiszakécskén lépett pályára, a vasiak 3-2-re nyertek. Verpecz 11-est védett, Kelemen a 95. percben rúgta a győztes gólt.

Az eltiltott Doktorics helyén Bolla szerepelt a mieinknél, visszakerült a kezdőbe Nyíri és Csernik is, ezúttal Zvekanov és Csató maradt ki.

A hazaiak 5, a Hali 1 ponttal várta az összecsapást. A kékek kezdtek aktívabban, a 3. percben Cipf lőtt 22 méterről, de Verpecz magabiztosan védet a középre tartó labdát. Keménységből nem volt hiány, a 7. percben már mindkét oldalon előkerült a sárga, a vasiaknál Bolla kapta a lapot.

A 11. percben Bolla is távolról próbálkozott, de a labda messze elkerülte a kaput. Nem volt nagy az iram a hőségben, inkább továbbra is inkább egymást rugdosták a felek, az ex-szombathelyi Szekér is kapott egy lapot.

A 13. percben megszerezte a vezetést a Haladás: egy szabadrúgás után röviden szabadítottak fel a hazai védők, a labda Mohos elé került, fiatal támadónk ballal, 17 méterről a bal felsőbe bombázott (0-1)! Elképesztő nagy gól volt!

A gól után nem pörgött fel a kécskei együttes, a mezőnyben folyt a játék, helyzet nélkül egy ideig. A 22. percben egy formás szombathelyi kontra végén Rácz centerezett balról, Kelemen 4 méterről azonban fölé vágta a labdát – hatalmas ziccer maradt ki.

A Haladás ezúttal érettebben focizott ellenfelénél – ilyenre még nem nagyon volt példa az idén. Fél óra elteltével teljesen megérdemelten vezetett a Hali, a kécskeiek nem tudtak mit kezdeni a veszélyesen kontrázó és fegyelmezetten visszazáró szombathelyi alakulattal.

A 33. percben Erdei csapta be Bollát a jobb szélen, beadása után Zamostny lőtt, de Jagodics blokkolt. A 35. percben egyenlített a Tiszakécske: Erdei végezhetett el szabadrúgást 21 méterről, középről. A labda a sorfal mellett a jobb kapufáról vágódott Verpecz hálójába (1-1). Ez váratlanul jött.

Az egyenlítés után sem változott a játék képe: a mezőnyben passzolgattak a játékosok, kevés hlyzet adódott a kapuk előtt.

A 44. perben Cipf nagybedobása után megszerezte a Tiszakécske a vezetést: a védelem röviden szabadított fel, Bencze 16 méterről, középről kilőtte a bal alsó sarkot (2-1). A hazaiak mehettek előnnyel az öltözőbe, a játék képe alapján a Hali simán vezethetett volna.

A szünetben hármat cserélt Jovics mester, érkezett Zvekanov, Jancsó és Simut. A második félidő elején elmaradtak a szombathelyi rohamok, békésen csordogáltak a percek, a kapuk nem forogtak veszélyben. Megsérült Csonka, helyére az új szerzemény, Helesh érkezett az 56. percben. Bolla lett a másik belső bekk, Mohos lett a balbekk.

A 60. percben Heles vette át jól a labdát a bal szélen, egy csel után 18 méterről lőtt, jócskán fölé. A 62. percben emberelőnybe került a Haladás: Kiss kapta meg a második sárgáját, így mehetett az öltözőbe.

A 66. percben 11-eshez jutott a Tiszakécske: Nyíri vágta fel Kocsist, Nazsa nyomban büntetőt ítélt. A labdát Cipf a bal oldalra lőtte, Verpecz bravúrral szögletre tolta a labdát! A 72. percben egy hazai szöglet után Kocsis lőtt 15 méterről, a labda szögletre vágódott – a hazaiak 11-est reklamáltak, de nem volt kezezés.

A 74. percben Rácz ugratta ki Helest, a támadó betört a 18-oson belülre, balról, de lövése gyengére sikeredett, Prokop könnyedén védett. Az utolsó negyed órához érve sem látszódott az emberelőny, a házigazda húzta az időt, a Haladás pedig nem tudott az ellenfél kapuja elé kerülni…

A 81. percben büntetőhöz jutott a Hali! Nyíri esett el Máté mellett, Nazsa 11-est ítél. Rácz a bal alsóba gurította a labdát (2-2)! A könnyű síppal befújt büntetővel összejött az egyenlítés!

Maradtak izgalmak a végére, a tiszakécskeiek látványosan húzták az időt. A Haladás ment előre a győzelemért, de a házigazda védelme jól állta a sarat.

A 95. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Egy jobboldali beadásra Kelemen érkezett, és 3 méterről a kapu közepébe továbbította a labdát (2-3)!

A Haladás összességében megérdemelten nyert, megszerezve első győzelmét a bajnokságban!

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS  2-3  (2 - 1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Prokop – Máté, Fodor, Balázs – Kiss B., Szekér, Bencze M. (Bekker 86.), Kryvotsiuk (Kocsis 46.), Erdei (Gyurján 86.) – Cipf (Márkus 73.), Zamostny (Torvund 65.). Vezetőedző: Vas László.
SZOMBATHELY: Verpecz – Nyíri, Jagodics, Csonka (Heles 56.), Bolla G. – Csernik (Zvekanov), Szakály A.(Jancsó 46.) – Horváth R. (Simut 46.), Rácz B., Mohos (Tarján 67.) – Kelemen. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Góllövők: Erdei (35.), Bencze ( 44.) illetve Mohos (13.), Rácz 11-esből (82.), Kelemen (95.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)