2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Jól futballozott a Haladás Viktória, a gólokat viszont a Győr szerezte a nyugati zöld-fehér rangadón

A vasiak a 3-0-s vereség ellenére egyenrangú partnerei voltak a Rába-partiaknak.

SIMPLE NŐI LIGA 8. FORDULÓ

HALADÁS VIKTÓRIA - ETO FC GYŐR 0-3 (0-2)

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Kovács V., Pintér, Szabó F. (Balogh, 81.) – Nagypál (Varró, 70.), Németh M. (Sweatman, 46.), Urbán, Kis (Csizmadia, 81.) – Vladulescu, Szil (Novák, 58.).

Edző: Markó Edina

Győr: Borók – Öreg (Sali, 78.), Kovács L., Savanya, Vida – Nagy F., Zágonyi (Ladhani, 51.), Süle (Kern, 78.), Frajtovic – Vachter, Kocsán (Semanová, 68.)

Edző: Dörnyei Balázs

Gólszerzők: Vachter 2 (14., 44.), Kocsán 67.

Nyugat-dunántúli zöld-fehér rangadó várt a Haladás Viktória együttesére. Markó Edina tanítványai a tavalyi idény ezüstérmesét, az ETO FC Győrt látták vendégül.

Lendületesen, mindenfajta megilletődöttség nélkül kezdett a házigazda, veszélyesebben is játszott ellenfelénél, ám ahogy telt az idő, a vendégek egyre inkább kezdték magukhoz ragadni a kezdeményezést, Vachter Fanni révén pedig a 14. percben sikerült is megszerezniük a vezetést. Jó iramot diktáltak a csapatok, a szombathelyiek előtt is adódtak bizony komoly lehetőségek: előbb Ana-Maria Vladulescu egyenlíthetett volna, majd Urbán Viktória fejesénél kellett tisztáznia a vendégeknek. Dobó-Nagy Boglárkának is nagy bravúrt kellett bemutatnia, a 44. percben azonban már ő is tehetetlen volt: Vachter Fanni második találatát is megszerezte, ez pedig azt jelentette, hogy 2-0-s győri vezetéssel fordultak a csapatok.

A szünet után egy pillanatra sem látszott a vasiakon, hogy feladnák a pontszerzés, vagy akár a győzelem lehetőségét, nagy elánnal, bátran támadtak és több alkalommal is zavart tudtak kelteni a zöldmezesek hátsó alakzatában. Újabb gólt mégis Dörnyei Balázs együttese szerzett, a 67. percben Kocsán Petra értékesített egy büntetőt, 3-0 volt a vendégeknek. A hátralévő időben inkább gyűrték egymást a csapatok, komoly helyzetet már nem igazán jegyezhettünk fel, a mérkőzés pedig a vendégek 3-0-s győzelmével zárult. A szombathelyiek számára mindenképpen örömteli esemény volt, hogy majdnem napra pontosan egy esztendővel térdműtéte után visszatérhetett a csapatkapitány, Balogh Henrietta.

A Simple Női Ligában a következő héten válogatott szünet miatt nem rendeznek fordulót, a zöld-fehérek legközelebb november 4-én, szombaton a Szekszárd otthonába látogatnak.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)