2024.05.01., szerda  •  Fülöp, Jakab napja
Jó iramú, szép gólokat hozó mérkőzésen szenvedett vereséget a Haladás Viktória a Szeged ellen

A szombathelyi zöld-fehérek 3-2-re maradtak alul alföldi riválisukkal szemben.

SIMPLE NŐI LIGA 15. FORDULÓ

HALADÁS VIKTÓRIA - KÉSZ-ST. MIHÁLY SZEGED 2-3 (0-1)

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Csáki, Balogh, Kránicz (Németh M., 46.), Pintér – Csizmadia (Hécz, 89.), Urbán, Kovács V., Feketevízi (Csejtei, 62.) – Vladulescu, Szil (Kis, 73.)

Edző: Markó Edina

Szeged: Aradi – Marjanovic, Futaki, Koszó, Nagy L. (Németh Zs., 85.) – Sajti, Sovány (Ónodi, 90.), Malesevic, Balázs – Knezevic, Trbojevic

Edző: Vajda Fandjo

Gólszerzők: Csizmadia (48.), Vladulescu (74. – 11-esből), illetve Trbojevic 2 (35., 71.), Vékony (47.)

A 15. fordulóból elhalasztott találkozóját pótolta szerdán délután a Haladás Viktória, amely a Szeged együttesét látta vendégül a Haladás Sportkomplexumban.

Ahogyan arra számítani lehetett, nagy küzdelem zajlott a pályán, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Egyik kapu sem igazán forgott veszélyben, mígnem a 35. percben Trbojevic szép helyzetfelismerése után az alföldiek kerültek lépéselőnybe (0-1). A szünetig hátralévő időben még Szil és Vladulescu révén is volt lehetősége a hazaiaknak, ám maradt az egygólos szegedi vezetés. A második etap gyors gólváltással indult: előbb Sovány passzolt a kapuba, majd Csizmadia Zsófia remekül eltalált lövésével módosult 1-2-re az állás. Jó iramú meccset játszottak a felek, a 71. perc eseményeként pedig egy visszagurítást helyezett okosan a bal sarokba Trbojevic, ismét kettővel vezetett a Szeged. Erre is sikerült gyorsan válaszolniuk a vasiaknak, Vladulescu volt eredményes büntetőből, ám ezt követően már érintetlenek maradtak a kapuk, így a vendégek 3-2-es idegenbeli sikernek örülhettek.

A szombathelyiekre a következő játéknapon zöld-fehér nyugati rangadó vár: április 20-án, szombaton 15 órától a Győr otthonában vizitál az együttes.

Fotó: Pataki Gergő