2024.05.08., szerda  •  Mihály napja
Ismét megtréfálta a Sopron a Falcot, oda a veretlenség

A több fordulatot is tartogató mérkőzésen az őrült hajrából a hazaiak jöttek ki jobban, ezzel pedig elvették a szombathelyiek veretlenségét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 16. FORDULÓ

SOPRONI KC - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 101-98 (21-27, 30-25, 23-30, 27-16)

Sopron: Jackson 12/6, Thompson 24/12, Fazekas 6, Jogéla 22/9, Bagó 2. Csere: Borisov 26/9, Takács N. 9/6, Halász -, Supola -, Werner -, Sitku -.

Vezetőedző: Kostas Flevarakis

Falco: Anderson 22/12, Váradi 14/6, Doktor 2, Bruinsma 18/6, Searcy 6. Csere: Perl 12, Milosevics 10, Lake 7, Benke 7, Kovács B. -.

Vezetőedző: Gasper Okorn

Az ünnepek utáni első mérkőzésen a Sopron vendégeként lépett pályára a Falco KC együttese. A sárga-feketék egy bravúros Zaragoza elleni győzelemmel hangoltak a találkozóra, ami egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, ráadásul a szombathelyiek az ezt megelőző két soproni mérkőzésüket elveszítették.

Egy szép Anderson-Searcy-összjáték után született meg a mérkőzés első kosara, majd a soproni egyenlítést követően - többek között Bruinsma kiváló védekezésének köszönhetően - egy 0-7-es sorozattal rukkolt elő a vasi gárda, és 2-9-re elhúzott. 5-9-nél Anderson triplája talált utat a gyűrűbe, a negyed feléhez érve 5-12-t mutatott az eredményjelző. Az amerikai mind asszisztok, mind pedig pontok tekintetében ott folytatta, ahol a Zaragoza elleni BL-meccsen abbahagyta. A Sopron próbált közelebb jönni, némileg sikerült is faragniuk a hátrányból, de Váradi hármasa nagyon jókor érkezett szombathelyi szempontból, így visszaállt a hétpontos különbség. A hazaiak mestere időt is kért, hogy a játékrész utolsó perceire ismét sikerüljön vissszakapaszkodni. Egy hármassal el is indult ezen az úton a Sopron, de Benkét faultolták triplakísérlet közben, a sértett pedig mind a három büntetőt magabiztosan értékesítette, 15-22 volt ekkor az állás. Kifejezetten jó százalékkal dobták a soproniak a kinti dobásokat, ismét ebből a fajtából talált egy utat a gyűrűbe, de Lake 2+1-es akciójának köszönhetően gyorsan érkezett a válasz. A másik oldalon ugyanez megismétlődött, majd Perl közelije volt a negyed utolsó momentuma, 21-27-re vezetett az Okorn-csapat az első tíz perc végén.

Lendületben maradt a Falco, gyors kosárral indították a második etapot, majd ismét egy faultos kosarat jegyezhettünk fel soproni oldalon. Hosszú idő után egy kosárra zárkózott a házigazda, de Perl szép egyéni akciójának köszönhetően nem sokáig örülhettek. Ezt követően Anderson jeleskedett ismét, majd Milosevic pontjainak köszönhetően 26-36-nál először volt tíz pont a két együttes között. A Sopron igyekezett még a nagyszünet előtt lőtávolon belülre kerülni, ezt egy triplával, illetve egy gyors kosárral meg is tették. Rövid idő alatt 35-38-ra zárkóztak, Gasper Okorn pedig időkérésre szánta el magát. Benke kosara nagyon fontos pillanatban érkezett, de aztán ismét jött a soproni hármas és két büntető, amivel 42-42-re módosult az állás. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak a kisebb megingás után láthatóan felszívták magukat, és megnehezítették a szombathelyiek dolgát. Perl, illetve Bruinsma pontjainak köszönhetően egy picit ismét fellélegezhettek a sárga-feketék, de a Sopron nagyon összeszedetten, koncentráltan játszott és pillanatok alatt visszajött ismét egy pontra. A pihenőre 51-52-es vendég vezetéssel mehettek a csapatok, semmi sem dőlt el az első két felvonás után. Gasper Okornnak nemcsak a hazaiak zárkózása miatt fájhatott a feje, a negyed végén ugyanis megsérült Devin Searcy, ami nagyon nem jött jól a vasiaknak.

Gyors pontváltásokkal kezdődött a második félidő, majd Anderson és Bruinsma is kintről köszönt be. Hosszú idő után volt ismét kilenc pont a két gárda között, a sárga-feketék játékán pedig egyértelműen az látszott, hogy szeretnék megtörni ellenfelüket és eldönteni a mérkőzés sorsát. Bruinsma 2+1-es akciójának köszönhetően 55-67-re elhúztak a vasiak, ez volt az addigi legnagyobb különbség. A Sopron láthatóan nem tudott mit kezdeni a második negyedhez képest jelentősen feljavuló és sokkal pontosabb szombathelyiekkel, 59-73-nál időt is kért a hazai alakulat. Meg is lett a gyümölcse, két villámgyors triplájuknak köszönhetően jelentősen elolvadt a vendégelőny. 67-75-re zárkóztak, ezt követően pedig a Falco szlovén trénere hívta magához övéit. A Sopron nagyon harapósan, nagyon agilisan kosárlabdázott, de a vasiak is tudtak újítani, és Bruinsma triplájának is köszönhetően ismét elléptek tíz pontra 72-82-nél. A felvonás utolsó kosara a soproniaké volt, 74-82-vel várták a csapatok a záró tízpercet.

Kostas Flevarakis együttese egy triplával jelezte, hogy szó sem lehet arról, hogy feladnák a találkozót, majd vendégoldalon is érkezett egy ebből a fajtából. A folytatásban is a kinti dobásoké volt a főszerep, a Sopron pedig három pontra zárkózott. Az előny ugyan a Falconál volt, de egy pillanatig sem nyugodhatott meg Gasper Okorn együttese. Főleg úgy, hogy két triplával a mérkőzésen először a házigazda átvette a vezetést. Öt perccel a találkozó vége előtt 93-90 állt az eredményjelzőn, a vendégek pedig ismét időt kértek, Gasper Okornnak rendet kellett tennie a fejekben. Váradi és Milosevic pontjait követően ismét a Falconál volt az előny, de hamar érkezett a soproni válasz. Sőt, mi több, egy könnyű kosárral 101-98-ra ismét a hazaiak vezettek, a Falconak pedig nagy hajrára volt szüksége, ha továbbra is hibátlanok szerettek volna maradni. A sárga-feketéknek többször is megvolt a lehetőségük, hogy legalább hosszabbításra mentsék a találkozót, újabb kosarat azonban már nem sikerült szerezniük, így elszenvedték szezonbeli első vereségüket.

A szombathelyiek az idei év utolsó mérkőzését hazai környezetben játsszák, méghozzá a Szolnok gárdája ellen, december 30-án.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.