2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Hiába a sok lehetőség, elszenvedte első vereségét a felkészülés során a Haladás

A szerdai pihenő után több kulcsjátékos is visszatért a csapatba a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzésen. Mátyus János együttese nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét, a hazaiak viszont kétszer is a kapuba találtak, így 2-0 arányban legyőzték a szombathelyi együttest.

Mosonmagyaróvári TE 1904 – Szombathelyi Haladás 2–0 (0–0)

Haladás: Rózsa – Auer, Csilus, Németh Milán, Debreceni – Jancsó, Németh Márió, Szekér – Illés (Holdampf, 46.), Simon A. (Tóth B., 46.), Rácz (Tóth M., 46.).

Edző:Mátyus János.

Gólszerzők: Szalka (53.), Nagy L. (88.)

Szombaton vívta negyedik felkészülési mérkőzését a Szombathelyi Haladás együttese, a zöld-fehérek a Mosonmagyaróvár együtteséhez látogattak. A hazaiaknál a kezdőben kapott helyet a szombathelyi Bokor Bence, Balogh Ferenc pedig a kispadon kezdte a találkozót, de a korábban szintén Szombathelyen játszó Tóth Martin, és Czingráber Máté is ott volt a Mosonmagyaróvár keretében.

A találkozó első lehetősége az MTE előtt adódott, ám Rózsa védeni tudta Nagy Kevin hétméteres lövését. A 11. percben Rózsának egy 13 méteres kellett fognia, de ez sem okozott neki gondot. A vasiak a 19. percben veszélyeztettek először: Szekér csent labdát az ellenfél térfelén, de a bal alsóba tartó lövését fogta Heinrich. A 34. percben Rácz adott be balról, Auer 16 méterről leadott lövését azonban védte a hazaiak kapusa. Nem sokkal ezután Bohner passza után Szalka lépett ki, de 14 méterről mellé durrantott. Kicsit felpörgött ebben a periódusban a meccs: Németh Márió lépett be a 16-oson belülre, lement a vonalig, de a középre érkező labdája az egyik óvári belső védőn felpattant, így megkaparintotta azt Heinrich. A 44. percben Rácz centerezett a bal oldalról, Simon pedig a kapuba talált, de a gólt les miatt a játékvezető érvénytelenítette. Ezzel még nem volt vége az első játékrésznek, ugyanis egy hazai akció végén Szalka lőtt kapura 15 méterről a hosszú sarok felé, de Rózsa nagy bravúrral szögletre paskolta a labdát.

Hiába frissített a csapaton a szünetben több helyen is Mátyus János, az első gólt mégis a hazaiak szerezték. Az 53. percben Horváth kapott labdát a bal szélen, 14 méterről lőtt, Rózsa ezt még védeni tudta, de a labda éppen az érkező Szalka elé került, aki közelről a rövid alsóba bombázott, ezzel megszerezte a vezetést a Mosonmagyaróvár. Tíz perc múlva Tóth Martin szabadrúgásánál is közbe kellett avatkoznia Rózsának. A 70. percben Auer beadását Tóth Barna készítette le Csilusnak, aki 19 méterről lőtt kapásból fölé.  A következő akció végén Tóth Barna fejezte be a támadást,de fejese elkerülte a bal felső sarkot. A 75. percben Németh Márió éles szögből elvégzett szabadrúgásánál kellett bravúrral védenie Heinrichnek. A zöld-fehérek hajtottak, mentek előre, de egy újabb mosonmagyaróvári kontra eldöntötte a találkozót. Két perccel a vége előtt Nagy Lionel kapott egy kiugratást, és a kapujából kirontó Rózsa fölött a hálóba emelt, ezzel kialakult a 2-0-s végeredmény.

Hiába játszott mezőnyfölényben a zöld-fehér együttes, a hazaiak könyörtelenül kihasználták a lehetőségeiket, így elszenvedte első vereségét a felkészülés során Mátyus János együttese. Folytatás kedden, július 21-én Gornja Radogában, méghozzá a magyar bajnok Ferencváros ellen.

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.