2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
Hatalmas küzdelmet és pontosztozkodást hozott a Kozármisleny-SZKKA rangadó

A hazaiak az utolsó pillanatokban tudták 25-25-re menteni a rendkívül fordulatos találkozót.

NŐI KÉZILABDA NB I./B 20. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY KA - SZOMBATHELYI KKA 25-25 (13-14)

SZKKA: Christe – Balogh P. 3, Kulcsár 3, Szmolek 3, Pődör R. 8, Pődör B. 2, Varga N. 2 Csere: Tanaskovics, Horváth A. 3, Győri, Szendrei 1, Biró. Fritz (K)

Edző: Pődör Zoltán

Rangadóhoz méltó hangulat fogadta a csapatokat a Kozármisleny - SZKKA összecsapáson, a vendégeket pedig ezúttal is rengeteg szurkoló kísérte el és buzdította a helyszínen. Az első perctől kezdve szorosan indult a mérkőzés, mindkét gárda idegesen kezdett - olvasható a klub beszámolójában. A rontott próbálkozások után aztán megnyugodtak a szombathelyiek és zsinórban négy gólt szereztek, 4-7-es állásnál pedig időt is kért a hazaiak trénere. Fordulatosan alakult a derbi, jött a válasz a Kozármislenytől is, a 20. percben 10-9-re már a vendéglátók vezettek. Tapintani lehetett a feszültséget a csarnokban, elképesztően szorosan alakult a találkozó. Blokkolt lövések és védések után ismét sikerült fordítania Pődör Zoltán tanítványainak, a szünetben 13-14 állt az eredményjelző táblán.

A második félidő elején a mislenyiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, 17-15-nél időt kért Pődör Zoltán vezetőedző. Mindkét fél számára nagy volt a tét, ez érződött is, a vasiak azonban rendezni tudták a sorokat és a 43. percre ismét megfordították a rangadót, 18-19-nél jött az újabb hazai időkérés. A szünet sem törte meg a SZKKA lendületét, gyors gólokkal növelte az előnyt, tizenöt perccel a találkozó vége előtt 19-22 volt az állás. Óriási izgalmak maradtak a hajrára, 22-24-et mutatott az eredményjelző, innen indult az utolsó tíz perc. Az utolsó pillanatokig kiélezett csata folyt a pályán, a Kozármisleny végül döntetlenre tudta menteni a mérkőzést. A szombathelyiekre a következő két fordulóban a SZISE, valamint a Gárdony elleni hazai mérkőzés vár, majd március 29-én, szerdán a Győrt fogadják a Magyar Kupában.

Fotó: szombathelyikezilabda.hu

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)