2024.05.11., szombat  •  Ferenc napja
Haladás-Viktória: Bíztató játék és döntetlen a sokszoros szlovén bajnokcsapat ellen

Az MTK után újabb jó nevű csapattal játszott felkészülési mérkőzést a Haladás-Viktória együttese. A zöld-fehérek a szlovén ezüstérmes Pomurje együttesét látták vendégül. Szabados György lányai végig mezőnyfölényben futballoztak, több gólt is szerezhettek volna, végül be kellett érniük a döntetlennel.

Haladás-Viktória–ZNK Pomurje Beltinci 1-1 (1-0). – Újperint, Király Sportlétesítmény, 150 néző, felkészülési női labdarúgó-mérkőzés

Viktória: Bíró – Balogh, Horti, Jánosi, Fördős – Hajba, Kovács V. (Varga B., 73.), Németh Zs. (Kopcsándi, 60.), Harsányi A. (Csutoros, 60.) – Szil (Böcskei, 87.), Németh A. (Németh M., 70.).

Edző: Szabados György.

Hazai gólszerző: Fördős (23.).

Harmadik felkészülési találkozóját játszotta vasárnap a Haladás-Viktória csapata. Szabados György együttese a többszörös szlovén bajnok, a legutóbbi szezonban ezüstérmes Pomurje együttesét látta vendégül a Király Sportlétesítményben.

Jól, bátor játékot mutatva kezdte a mérkőzést a hazai együttes, már a mérkőzés első szakaszában igyekeztek magukhoz venni az irányítást. A veszélyes játéknak aztán meg is lett az eredménye: a 23. percben a csapatkapitány, Balogh ívelt be szabadrúgásból, Fördős remek ütemben érkezett, megelőzte emberét és a kapuba fejelt, ezzel megszerezte a vezetést a Viktória (1-0). A gól után sem állt le Szabados György együttese, könnyen eldőlhetett volna a találkozó sorsa, de Balogh és Fördős lövésénél is vendégekkel volt a kapufa.

A második félidő 57. percében szinte a semmiből egyenlítettek a vendégek, miután egy kontratámadást sikerült góllal befejezni (1-1). A bekapott gól nem törte meg a hazai gárdát, folyamatosan veszélyben forgott az ellenfél kapuja, de újabb gólt nem sikerült szerezni, így maradt az 1-1-es döntetlen, ami egyértelműen a Pomurje számára lehet hízelgőbb eredmény.

A Haladás-Viktória legközelebb augusztus 2-án lép pályára felkészülési találkozón szlovák Myava otthonában.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.