Őrült végjáték után játszott döntetlent a Haladás a Kazincbarcikával

Az utolsó tíz percben három találat is esett a találkozón.

SZOMBATHELYI HALADÁS - KAZINCBARCIKA SC 2-2 (0-0)

HALADÁS: Verpecz – Schmmer, Bosnjak, Németh Mi., Debreczeni (Doktorics, 90.) – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Németh Má., 78.), Jancsó (Kállai, 46.) – Medgyes, Dragóner (Tóth M., 58.)

Megbízott edző: Felipe Matos.

KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Auer, 79.), Dávid, Fótyik, Farkas (Kovács M., 67.) – Csősz, Toma, Oltean (Takács M., 67.), Korbély (Kovác A., 54.) – Tóth-Gábor, Mikló.

Vezetőedző: Kriston István

Gólszerzők: Medgyes (55.), Bosnjak (92.), ill. Kovác A. (82.), Kovács M. (90.)

A hétközi, Győri ETO elleni fájó vereség után vasárnap már a Kazincbarcika ellen javíthatott a Szombathelyi Haladás együttese. A szombathelyieknél Mátyus János sárga lapok miatt nem ülhetett a kispadon, de Rózsa Dániel, Devecseri Szilárd, Tóth Dávid, Mocsi Attila, valamint Schuszter Roland sem állt csapata rendelkezésére.

Mindkét együttes lendületesen kezdte a találkozót, az első komolyabb lehetőség Csősz előtt adódott, de Verpecz hárítani tudott. A játék főként mezőnyben folyt, nem igazán forgott veszélyben egyik kapu sem. A 15. percben Csilus járt közel a gólszerzéshez, de védte próbálkozását a vendégek hálóőre. Tíz perccel később viszont még ennél is nagyobb esély adódott a vasiak előtt a vezetés megszerzésére: Medgyes lábát húzták el a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, Németh Milánnak azonban nem sikerült értékesítenie. Sok szabálytalanság és párharc jellemezte a találkozót, amelynek első félideje nem hozott gólt, így 0-0-val mentek szünetre a felek.

A fordulás után előbb Fótyik lőtt fölé nagy helyzetben, majd egy távoli próbálkozás kerülte el Verpecz kapuját. Ami a barcikai oldalon kimaradt, az szombathelyi oldalon bement: Kiss Bence átadásával Medgyes léphetett ki, aki okosan gurított a kapuba, megszerezve ezzel a vezetést a Haladásnak, valamint szezonbeli tizenkettedik találatát. A folytatásban többet támadott, és nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért a vendég alakulat, a házigazda kontrákból próbált veszélyeztetni és megszerezni a megnyugtató második gólt. Mindkét oldalon jöttek a frissítő cserék, egyértelmű volt a csapatok szándéka.  A 82. percben aztán jött a hidegzuhany és a kazincbarcikai egyenlítés, méghozzá Kovác találatának köszönhetően. A szombathelyiek próbáltak erősíteni a bekapott gól után, Schimmer beadására Medgyes érkezett, aki fejjel veszélyeztetett. Pár perccel később Kovács Máté szánta rá magát lövésre a tizenhatos előteréből, amely Verpecz kapujában kötött ki, 1-2-re már a Kazincbarcika vezetett. Amikor már mindenki azt hitte, hogy pont nélkül maradnak a szombathelyiek, jött a slusszpoén: Predrag Bosnjak rúgott jó nagyot a labdába a bal szélről, ami a kapuba hullott. A végeredmény így 2-2 lett, a rendkívül fordulatos, jó iramú találkozón tehát megosztoztak a pontokon a csapatok.

A következő fordulóban keleti túra vár a Haladásra, a szombathelyiek április 18-án 17 órás kezdettel a Békéscsaba otthonába látogatnak.