2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Haladás: Küzdelmes kupabúcsú

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában a Budapest Honvéd 2-1 arányban nyert a Rohonci úton szerda este.

Ezúttal alaposan felforgatta kezdőcsapatát a hazaiak mestere. A 11. percben megszerezte a vezetést az NB/I-es együttes: Kocsis fűzte be Nyírit és Bollát, majd 12 méterről balról kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). A 14. percben Kerezsi egy jobboldali szögletet ballal betekerte a jobb felső sarokba – ezt benézte Mursits (0-2). A két szurkolótábor egymást éltette, szidta a zalaegerszegieket, és megemlékeztek a drukkerek az FTC iváncsai botlásáról is…

A Haladás birtokolta többet a labdát, de helyzete nem volt Molnáréknak – igaz, a piros-feketéknek sem, akik kétszer találták el az első fél órában Mursits kapuját. A 41. percben a zöld-fehérek passzolgattak a vendégek tizenhatosa előtt, a labda Nyíri elé került, aki egy átvétel után 13 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (1-2)!

Szünet után némiképp élvezetesebb lett a játék, a színvonal viszont nem sokat javult. Az 57. percben Zsótér közel állt, hogy visszaállítsa a kétgólos differenciát, de végül a Mursitsról kipattant labdát kivágták a védők. Simuték is mentek előre becsülettel, de az utolsó passzokat elrontották a vasiak. A 66. percben Hursán lőtt a 16-os vonaláról, de Tuivel könnyedén védett. A 69. percben Klemenz rúgott alá Lencsének a félpályánál, Kovács egyből piros lapot adott a védőnek.

Mindkét tréner cserékkel frissített, ekkor a Hali irányította már a meccset. A hazaiaknál Molnár, a vendégeknél Zsótér került helyzetbe, de újabb találat nem született ekkor. Emberelőnyben a Hali támadott az egyenlítésért, a kispestiek kontráztak, ekkor már lényegesen jobb volt a játék, mint az első játékrészben.

A 84. percben Csilus remek indításával Molnár egyedül törhetett kapura, 11 méterről lőtt, de Tuivel bravúrral védett – ez óriási ziccer volt. A fővárosiak látványosan húzták az időt, kapusuk sárgát is kapott a hajrában. Az utolsó percekben a zöld-fehérek beszorították élvonalbeli ellenfelüket, Molnár ismét helyzetbe került, de lövése után a labda elkerülte a jobb felső sarkot.

Maradt az 1-2, a Haladás így búcsúzott a kupától.

Szombathelyi Haladás – Budapest Honvéd  1-2  (1-2)
Rohonci út, 1617 néző, vezette: Kovács J., (Becséri, Rózsa)
Szombathelyi Haladás: Mursits – Simut, Bolla, Devecseri, Doktorics (Németh M. 62.) – Hursán, Tóth M. (Csilus 78.) – Nyíri (Rácz 74.), Sipos (Csernik 74.), Derekas (Lencse 62.) – Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp.
Budapest Honvéd: Tujvel - Szabó A., Prenga, Capan (Mitrovics 71.), Kerezsi (Doka 72.) – Jonsson, Gomis (Rafael 36.), Bocskay (Plakushchenko (72.) - Zsótér, Kocsis (Tamás 52.) – Lukics. Vezetőedző: Thomas Courts.
Góllövők: Nyíri (41.), illetve Kocsis (11.), Kerezsi (14.)
Kiállítva: Klemenz (69.)

(Fotó: Nagy Jácint)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)