2024.05.29., szerda  •  Magdolna napja
Hajtós meccsen szenvedett egygólos vereséget a Haladás a St. Pöltentől

A mérkőzésen több fiatal is lehetőséget kapott Németh Szabolcs vezetőedzőtől a bizonyításra.

Szombathelyi Haladás–SKN St. Pölten 0-1 (0-1) – Szombathely, zárt kapus felkészülési labdarúgó-mérkőzés

Haladás: Verpecz – Dezamits, Romic (Tarján, 40.), Guzmics, Devecseri (Simut, 46.) – Doktorics, Tóth Máté, Szekér, Debreceni – Monori, Rácz (Szijjártó, 62.)

Edző: Németh Szabolcs

A magyar nemzeti együttes világbajnoki selejtezői miatt ezúttal nem rendeznek fordulót sem az OTP Bank Ligában, sem a Merkantil Bank Ligában, a Szombathelyi Haladás azonban nem tétlenkedett, pénteken délután zárt kapus edzőmérkőzésen fogadta az osztrák St. Pölten együttesét.

A szombathelyieknél nem volt ott az U21-es válogatottnál készülő Mocsi Attila és Tóth-Gábor Kristóf, valamint hiányzott az U19-es nemzeti csapatba meghívót kapó Horváth Rajmund is. A vasiaknál ezúttal elsősorban azok játszottak, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Kezdőként lépett pályára például Guzmics Richárd, valamint a sérüléséből nemrég visszatérő Devecseri Szilárd is. Guzmics Richárdnak hazatérése óta ez volt az első meccse zöld-fehérben. A vasiak ellenfele, a St. Pölten a 16 csapatos osztrák másodosztály 13. helyét foglalja el.

A hazai együttes kezdte lendületesebben a mérkőzést, a Haladás szinte letáborozott az osztrákok térfelén. A vasiak azonban hiába futballoztak fölényben, helyzeteket nem sikerült kidolgozniuk Stolz kapuja előtt. A 17. percben aztán Kleiblinger jobb oldali szögletét Ramsebner 11 méterről a jobb sarokba fejelte (0-1), ezzel pedig a vendégek kerültek előnybe. A gól után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, valamivel az osztrákok játszottak veszélyesebben.Pörgős kis meccset vívott a két csapat. Félóra elteltével Szekér 21 méteres lövése ment el a bal sarok mellett. A 40. percben Romic és Messerer ütközött a levegőben, az osztrák oda is csapott, a szombathelyi játékost le kellett cserélni. A szünetben Devecseri helyett egy akadémista, Mario Lucas Simut állt be.

Fordulás után Debreceni Zalán előtt adódott lehetősége, balról, 12 méterről a léc fölé bombázott, ezt követően pedig Tóth Máté labdáját lőtte Stolz kezébe Monori. A Haladás irányította a játékot, de nem forgott komoly veszélyben az osztrák kapu. A mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, de jónéhány kemény belépő, ütközés mutatta, hogy mindkét csapat nyerni akar. A hajrában Dezamits két szép csel után 20 méterről alig lőtt a kapu fölé. A másik oldalon Alar lőtt zúgó felső kapufát,majd Dezamits jobb oldali beadását követően Guzmics fejese kerülte el centikkel a bal sarkot.

Az eredmény maradt 0-1, a két csapat egy pörgős, fordulatos, jó iramú felkészülési mérkőzést játszott egymással. A zöld-fehérek szeptember 12-én Tatabányán csapnak össze a közvetlenül előttük álló Doroggal 16 órakor.