2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Hajrában szerzett góllal hazai környezetben is legyőzte a tavalyi bronzérmest a Haladás-Viktória

A nyáron Debrecenből érkező Urbán Viktória első zöld-fehér színekben szerzett találata rögtön három pontot ért.

SIMPLE NŐI LIGA 10. FORDULÓ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - ASTRA-ACTIVTEK HFC ÜLLŐ 2-1 (1-1)

Haladás-Viktória: Bíró – Németh A., Balogh, Gődér, Kovács V. – Urbán, Szil, Nagy D. (Kiss-Lantos, 63.), Vladulescu – Bódai (Varró, 92.), Koprena

Edző: Székely Tibor

Astra: Török – Rozmis, Gelb (Szennai, 74.), Vicsek (Dencz, 84.), Király – Szakonyi, Véninger, Vidács, Árvay – Erdész, Nádudvari (Kós, 60.)

Edző: ifj. Bene Ferenc

Gólszerzők: Vladulescu 10., Urbán 86., ill. Árvay 20.

Az MTK után ezúttal egy másik fővárosi csapat, az Astra látogatott a Haladás Sportkomplexumba a Simple Női Liga 10. fordulójában. A vendégek előző három mérkőzésükön öt pontot gyűjtöttek, így jó formában várhatták az összecsapást, míg a szombathelyieknél ugyan voltak visszatérők, de több alapemberre így sem számíthatott Székely Tibor.

Jól indult a mérkőzés a Haladás-Viktória számára, mezőnyfölényben futballoztak, a 10. percben pedig Vladulescu kapott remek kiugratást, amit gólra is váltott (1-0). A folytatásban inkább mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a küzdelem dominált, a 20. percben azonban Árvay góljával egyenlíteni tudott az üllői alakulat. Mindkét csapat próbált ellenfele fölé kerekedni, inkább kevesebb, mint több sikerrel. A félidő már nem is hozott újabb találatot, 1-1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben sok hibával játszottak a csapatok, kiegyenlített játék folyt, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A találkozó utolsó szakaszához közeledve aztán mindkét gárda utolsó erőtartalékait mozgósította: a vasiak próbáltak gyors kontrákat vezetni, illetve veszélyes pontrúgásokkal operáltak. Egy ilyen szituáció után Gődér életerős lövése nem sokkal ment a kapu fölé. A másik oldalon Vidács kínálta meg Bírót, a válogatott hálóőr azonban remekül tette a dolgát. A slusszpoén a 86. percre maradt: Koprena felívelését Szil fejelte Urbán elé, aki higgadtan gurította a kapu bal alsó sarkába. A hosszabbításban aztán a csereként beálló korosztályos válogatott játékos, Kiss-Lantos Hanna ugorhatott ki a jobb oldalon, lövése azonban nem talált kaput. A szombathelyiek így is megőrizték előnyüket, az augusztusi 0-3-as győzelem után ezúttal 2-1-re múlták felül ifj. Bene Ferenc együttesét.

A szombathelyiek a pontvadászat következő fordulójában a Diósgyőr vendégei lesznek, az összecsapás november 13-án szombaton 13:30 perckor kezdődik.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)