2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Győztes bajnoki rajt, nyerni tudott Pécsett a Haladás

Az előszezonban is remek formában futballozó Tóth Milán döntötte el a mérkőzést az első félidő hajrájában a szombathelyiek javára.

MERKANTIL BANK LIGA, 1. FORDULÓ

PÉCSI MFC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-1 (0-1)

PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Króner, Katona L. – Ivanovic (Kövesdi, 14.), Futó, Bartha (Hursán, 63.), Hegedűs Márk (Marques-Airosa, a szünetben) – Geiger (Svedyuk, a szünetben), Bíró B (Tihanyi, 66.)

Vezetőedző: Vas László

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Szekér, Holdampf, Kiss B., Doktorics (Csilus, 58.) – Délczeg (Romic, 79.), Tóth M (Horváth R., 71.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Tóth M. (47.)

A felkészülés, valamint az előkészületi mérkőzések után ezúttal már élesben mutathatta meg a Szombathelyi Haladás együttese, hogy milyen formában van. A nyáron érkezett Németh Szabolcs tanítványai a Merkantil Bank Liga első fordulójában ahhoz a Pécshez utaztak, amely az előző idényben nem tudott betalálni a vasiak kapujába. Mindkét együttesben szerepelt olyan játékos, aki szorosan kötődött a másik klubhoz: míg a baranyaiaknál ott volt Tihanyi Olivér, aki szombathelyi nevelésű labdarúgó, addig a vendégeknél Romic volt az, aki korábban megfordult a PMFC együttesében.

Egy percet sem kellett várni a találkozó első komolyabb lehetőségére, amikor Geiger lövését kellett védenie Rózsának. Lendületesen, jó iramban játszottak a csapatok, érezhető volt, hogy mindkét oldalon a három pont megszerzése a cél. Nem sokkal később ismét a vendégek veszélyeztettek, szintén Geiger révén, ám a Haladás is egyértelműen jelezte, hogy bizony a győzelemért jött: előbb Tóth Milán kapott remek kiugratást és rúgta a kapusba a labdát, majd néhány pillanattal később Délczeg Gergely is hasonló szituációban hibázott. A vasiak bátor játéka viszont a félidő végén már góllá érett: a találatnál előbbi két játékos volt a főszereplő, Délczeg centerezett remekül, Tóth Milán pedig okosan bebelsőzte a labdát Helesfay kapujába, amivel 0-1 volt az állás a szünetben.

A fordulást követően igazi harcos találkozó kerekedett a meccsből, sok szabálytalansággal, leginkább a mezőnyben küzdöttek a csapatok, egyik fél sem igazán tudott ziccert kialakítani. A szombathelyiek taktikusan, okosan őrizték az előnyüket, a hazaiak pedig hiába próbálkoztak, ezen a napon nem volt átütőerő a játékukban. A pécsiek főként középreadott labdák, illetve rögzített játékhelyzetek után voltak veszélyesek, egyenlíteniük azonban nem sikerült. A hajrában még Rácz László előtt adódott egy komoly lehetőség, fejesét azonban magabiztosan védte Rózsa. Ez volt a találkozó utolsó említésre méltó momentuma, ez pedig azt jelentette, hogy Németh Szabolcs győzelemmel mutatkozott be tétmérkőzésen a Haladás kispadján.

A vasiak első hazai összecsapására augusztus 8-án, vasárnap kerül sor, a csapat 19 órás kezdettel a Győr együttesét fogadja.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)