2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Haladás: Győri pontszerzés emberhátrányban

A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában a Hali az ETO vendége volt A vasiak hatalmasat küzdöttek, és megérdemelten szereztek pontot Győrben.

Először lépett pályára bajnokin a Haladásban Pintér Attila, a volt szövetségi kapitány fia. A támadó a csákvári kupameccsen csereként már szerepelt a zöld-fehéreknél. Alekszandar Jovics kapusposzton is változtatott: Verpecz helyett Pálfi kezdett.

A 2. percben győri lehetőség: Bumba baloldali szabadrúgása után Csontos érkezett a hosszú oldalon, de a bekk az oldalhálóba fejelte a labdát.

A 6. percben megfogyatkozott a Haladás: Bumba lépett ki a bal szélen, pördítése a kapufára vágódott, a kipattanót Diarra tűzte kapura, de Bosnjak kezéről szögletre pattant a labda. Andó-Szabó nyomban 11-est ítélt, és a Hali védőjét kiállította. A büntetőt Bumba végezte el, a labdát a kapu közepébe bombázta (1-0).

A mérkőzés elején nagyon nehéz helyzetbe kerül a Hali, és az ETO nem állt le. A 7. percben Huszár  ugrott ki a védők közül, Pálfi azonban remekül jött ki, és elpiszkálta a hazai csatár elől a labdát. A sokkoló kezdés után aztán bő negyed óra elteltével magához tért a szombathelyi együttes, elsősorban a baloldalon, Csernik révén szövögették támadásaikat a vasiak.

A félidő feléhez érve alig változott a játék képe: a házigazda birtokolta többet a labdát, de a kezdeti rohamok alábbhagytak. Az olykor szakadó esőben sok hiba csúszott a játékba mindkét oldalon.

A 31. percben hosszú idő után alakult ki helyzet: Diarra cselezgetett a jobb oldalon, a 16-oson belül, a védők nem tudtak felszabadítani, Huszár 6 méterről, középről lőtt, a labda a bal kapufán csattant. Az ellenakciónál Csontos csúszott rá Simutra, de Andó-Szabó piros lap helyett csak sárgát adott a győri focistának…

A 35. percben Csernik 17 méterről, balról tüzelt, Ruisz szögletre tolta a labdát. A sok hiba ellenére nem volt rossz a meccs, nem igazán látszott, hogy a mieink emberhátrányban voltak. A 45. percben Jagodics rúgta fel Huszárt 18 méterre a Hali kapujától, A labdát Anton a jobb kapufa mellé tekerte.

A szünetre maradt az 1-0, a megilletődött kezdés megbosszulta magát, így a hazaiak gól és emberelőnyben vonulhattak az öltözőbe.

A fordulást követően jött az egyenlítés! A 49. percben Pintér 23 méterről jobbal lőtt, a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (1-1)! Hatalmas gól volt!

Az 53. percben Jagodics ugratta ki a szünetben csereként pályára lépő Horváth Rajmundot, a balszélső 15 méterről lőtt, Ruisz bravúrral védett. Remekül kezdte a második játékrészt a Haladás. Antonio Munoz nem is volt elégedett a látottakkal, kettős cserével frissített az 56. percben. A mintegy száz fős vendégtábor folyamatosan buzdította a csapatát.

A 64. percben Keresztes vette célba 25 méterről a Haladás kapuját, de Pálfi fölé tolta a labdát. Bő egy óra elteltével áttevődött a játék a Hali térfelére, ekkor nem igazán tudták megtartani a labdát Ráczék. Alekszandar Jovics is belenyúlt a csapatba: érkezett Kelemen és Mohos a félidő felénél.

A 70. percben veszélyes kontrát vezetett a vasi alakulat: Horváth Rajmund tört kapura, Csernikhez passzolt, aki Kelemenhez játszott. A cserecsatár azonban nem tudott kapura fordulni 6 méterről, Keresztes az utolsó pillanatban szerelt. A 72. perben az ETO előtt is ziccer adódott: Vera jobboldali beadására Bumba érkezett, de 5 méterről, senkitől sem zavartatva mellé fejelte a labdát.

A 75. percben ismét hazai helyzet és megint Bumba: a középpályás ezúttal 8 méterről lőtt, Jagodics bravúrral blokkolta szögletre a labdát. Jó kis meccset láthattak a nézők, a 78 . percben már a 7. sárgát osztotta ki a játékvezető.
A 82. percben megfogyatkozott az ETO is. A cserejátékos Riquelme bő húsz perc alatt összeszedett két sárgát – a másodikat Nyíri felrúgásáért kapta.

A 86. percben Bumba a leshatáron kapott labdát, a középpályás 12 méterről, nagy ziccerben a jobb kapufa mellé lőtte a labdát.

A játékvezető 5 percet hosszabbított, de az eredmény nem változott.

Maradt az 1-1, a Haladás nagyot küzdött, megérdemelten szerzett pontot emberhátrányban.

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS  1-1  (1-0)
Győr, ETO Park. 1654 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Aradi József, Kovács Gábor)
ETO: Ruisz – Vera, Szépe J., Keresztes K., Csontos (Viana 46.) – Vingler (Riquelme 56.), Anton (Tóth 89.), Bumba – Diarra (Laca 56.), Huszár M. (Kröhn 61.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz.
HALADÁS: Pálfi D. – Nyíri V. (Beronja 90.), Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Zvekanov – Simut (Horvát R. 46.), Rácz B. (Mohos 67.), Csernik (Szakály A. 77.), Doktorics – Pintér A. (Kelemen 67.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Góllövők: Bumba 11-esbő (7.), illetve Pintér (49.)
Kiállítva: Riquelme (82)., illetve Bosnjak (6.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)