2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
SZKKA: Kettőből kettő, magabiztos győzelem Gárdonyban

A női kézibajnokság másodosztályában a 2. fordulóban a Szombathelyi Kézilabda klub és Akadémia (SZKKA) együttese Gárdonyban lépett pályára. Vida Gergő tanítványai az első félidő hajráját nagyon megnyomták, így a két pont sorsa már akkor eldőlt. A végeredmény: 30-39.

A hazaiak vereséggel, a szombathelyiek győzelemmel kezdték az idei szezont. A meccs első tíz perce kissé kapkodó játékot hozott, felváltva vezettek a csapatok, a mieinknél Pődör Rebeka és Kazai Anita volt elemében, de a házigazda tartotta magát (10. p.: 5-5).

A gárdonyi időkérés után sem változott a játék képe, jobbára Kulcsáréknál volt az előny, de a játékrész feléig egál volt az állás. Aztán kettős emberhátrányba kerültek Vida Gergő tanítványai, előbb Pődör Blanka, majd Varga Nikolett kapott két perces figyelmeztetést, a gárdonyiak pedig éltek is a lehetőséggel, és átvették a vezetést (15. p.: 8-7). A vasiak trénere nyomban időt kért, és rendezte is a sorait az együttes, és a 20. percben kettő volt közte (11-13).

A félidő hajrája egyértelműen a szombathelyieké volt, a védekezés összeállt, a támadásokat eredményesen fejezték be Dombiék (26. p.: 12-18).

A fordulást követően nem tudott felzárkózni a gárdonyi alakulat, magabiztosan őrizte tetemes előnyét az SZKKA. A 41. percben már tízzel mentek Kazaiék (18-28).

A meccs hátralévő részében a szombathelyiek továbbra is jól  játszottak, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Gárdony-Pázmánd – SZKKA 30 - 39 (13-21)

SZKKA: Christe, Csatlós (kapusok) – Bíró 1, Pődör R. 4, Wutschi, Pálffy 4, Kulcsár 5, Pődör B. 3, Dombi 3, Varga, Szeberényi 4, Szmolek 3, Böhm 2, Balogh 2, Kazai 8, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

Fotó: (szombathelyikezilabda.hu)

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)