2024.05.10., péntek  •  Ármin, Pálma napja
Futsal: Megállíthatatlan a HVSE, a Fradi is vereséggel távozott Szombathelyről

A szombathelyiek győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, jó játékkal és szépségdíjas gólokkal tartották itthon a három pontot Dróth Zoltánék.

FÉRFI FUTSAL NB I 10. FORDULÓ

HALADÁS VSE - FTC-FISHER KLÍMA 6-1 (2-0)

Haladás VSE: Alasztics - Darrieer, Simic, Gerencsér, Vidák    Csere: Gyimesi, Kovács, Nagy, Hajmási, Sipos, Dávid, Papp, Dróth, Vas

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

FTC: Tóth - Horváth, Sámson, Rábold, Hosszú   Csere: Nyerges, Gellérfi, Büki, Öreglaki, Fekete, Cseri, Érsek, Bognár, Milavecz

Vezetőedző: Machalek Attila

Gólszerzők: Hajmási 2 (10., 38.), Darrieer 16., Dróth 22., Gellérfi 34. (öngól), Simic 38., ill. Öreglaki 32.

A válogatott szünet után az FTC együttesét fogadta a Haladás VSE a Futsal NB I 10. fordulójában. A szombathelyiek öt játékosa is helyet kapott Turzó József válogatott keretében, akik Ukrajna ellen vívtak felkészülési mérkőzéseket. Rajtuk kívül Milos Simic is pályára lépett, ő a szerb nemzeti csapattal játszott VB-pótselejtezőt. A szombathelyiek veretlenül várták a vasárnap esti találkozót, az FTC pedig ugyan nincs túl jó formában, de az előző fordulóban győzni tudott a Nyírgyulaj ellen.

A találkozót esélyeshez méltóan a hazaiak kezdték jobban, a Fradi már az első percekben beszorult saját kapuja elé és védekezésre kényszerült. A korábbi válogatott hálóőr, Tóth Gyula kapujára csak úgy záporoztak a lövések, Darrieer próbálkozásánál például óriásit kellett nyújtózkodnia. A folytatásban valamelyest ki tudott jönni a szorításból a vendég alakulat, ám ekkor jött az első szombathelyi találat: Dróth lőtte keresztbe a labdát, amire Hajmási Milán érkezett kiválóan és megszerezte a vezetést a vasiaknak. A bekapott gól után az FTC kénytelen volt egy bátrabb, nyíltabb játékot felvállalni, ez pedig jót is tett a találkozónak, mindkét oldalon adódtak veszélyes helyzetek. A 16. percben tovább növelte előnyét a Haladás, a rendkívül nagy kedvvel játszó Darrieer volt eredményes. A szünetig több gól már nem esett, a hazaiak így kétgólos előnnyel mehettek pihenőre.

A fordulás után mindössze két perccel Dróth Zoltán villantotta meg klasszisát és egy egészen zseniális megoldás után szerezte meg a harmadik Haladás-találatot. A vendégek ezután ismét átálltak az öt a négy elleni játékra, a 32. percben pedig egy meglehetősen érdekes körülmények között esett találat után össze is jött a szépítés a fővárosiaknak. A gólszerző a korábbi Haladás-játékos, Öreglaki Norbert volt. A folytatásban is maradt az emberelőnyös játéknál a FTC, és ez okozta a vesztét: előbb egy rossz visszapassz között ki az üres kapuban, majd egy labdaszerzés után Milos Simic iratkozott fel a gólszerzők közé és módosította 5-1-re a mérkőzés állását. Még ugyanebben a percben egy szabadrúgás-variáció után Hajmási Milán pókhálózta ki a bal felső sarkot és megszerezte csapata hatodik, önmaga második találatát a mérkőzésen. Ezzel ki is alakult a végeredmény, a Haladás nagyon magabiztosan, 6-1 arányban győzött és továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A Juanra-legénység legközelebb november 20-án lép pályára a bajnokságban, méghozzá a Dunaferr otthonában.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.