2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Futsal: magabiztos HVSE-diadal az Aramis elleni zöld-fehér összecsapáson

A szombathelyiek mindkét félidőben kétszer mattolták a budaörsiek védelmét és 4-1-es győzelemmel folytatták a felső-házi rájátszás küzdelmeit.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 4. FORDULÓ

HALADÁS VSE - ARAMIS SE 4-1 (2-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Kovács Máté, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Arnon Cassemiro, Gyimesi Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Fehér Dániel, Vas Ádám

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Aramis: Gémesi Gergő - Kövesdi Zsombor, Moga Edvin, Lévai Dániel, Bognár Bence, Molnár Gábor, Gáspár Máté, Vattamány Dávid, Bélavári Botond, Lux Bence, Sóvári Benedek, Szücs Barna, Korompay Ábel

Edző: Moga Flavius Lorant

Gólszerzők: Kovács Máté 1., Nagy Kevin 15., Henrique Diniz 2 (29., 40.), ill. Kövesdi Zsombor 24.

Hétfőn este hazai környezetben lépett pályára a címvédő HVSE futsalcsapata, Juanra Calvo mester tanítványai az Aramis gárdáját látták vendégül.

A házigazda nagyon bekezdett, már pár másodperc elteltével komoly helyzetet tudott kialakítani, aminél Gémesi kapusnak kellett védenie. Kisvártatva aztán egy szabadrúgás-variáció után veszélyeztettek Dróth Zoltánék, majd az első perc végén egy mintaszerű akciót Kovács Máté fejezett be, amivel vezetéshez juttatta csapatát (1-0). Az előny ellenére sem lassítottak a szombathelyiek, teljesen beszorították az Aramist, amely nem tudta kihozni a labdát, nem tudott kibontakozni. A nagy fölény a 15. percben újabb találatban is megmutatkozott, Arnon Cassemiro második gólpasszát jegyezte, Nagy Kevin pedig 2-0-ra módosította az állást. A felvonás végéhez közeledve aztán a vasiak mestere időt kért, Szalmás Zoltán pedig egy kapufával adta a budaörsiek tudtára, hogy újabb találatokat szeretnének jegyezni. Igazi adok-kapok alakult ki, a vendégek kinyíltak, s bár a Haladás jól kontrázott, az eredmény már nem változott, 2-0-ról következett a folytatás.

A fordulás után is többet birtokolta a labdát a szombathelyi csapat, az Aramis azonban egy kapufával jelezte, hogy nem mehet biztosra a címvédő. A 24. percben aztán szépíteni is tudtak a vendégek, Kövesdi Zsombor is a kapufát találta el egy szép mozdulat után, onnan azonban ezúttal nem kifelé, hanem befelé pattant a labda, 2-1 volt az állás. Nagy csata zajlott a pályán, mindkét gárda ment előre az újabb találatért, a 29. minutumban egy megpattanó lövéssel a zöldmezes házigazda tudta növelni előnyét, 3-1 állt ekkor az eredményjelzőn. A kétgólos különbség visszaállta után is a Haladás volt veszélyesebb, az Aramis számára pedig egyre inkább sürgőssé vált a dolog. A budaörsiek a hajrában öt a négy elleni játékra váltottak, ez viszont nem úgy sült el számukra, ahogy szerették volna, Henrique Diniz ugyanis a 40. percben az üres kapuba emelt és kialakította a 4-1-es végeredmény.

Dróth Zoltánék március 29-én, szerdán már újra tétmérkőzésen lépnek pályára, szintén az Aramis ellen, ezúttal Budaörson, a Magyar Kupa negyeddöntő párharcának első felvonásán.

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.