2024.05.10., péntek  •  Ármin, Pálma napja
Futsal: Legyőzte az FTC-t a bajnoki rajton a Haladás VSE

A Haladás VSE futsalcsapata számára a Ferencváros elleni idegenbeli mérkőzéssel kezdődött meg a 2020/2021-es bajnoki szezon. A szombathelyiek láthatóan túltették magukat az előző szezonban történteken, és magabiztos, jó játékkal 2-4 arányban legyőzték ellenfelüket a nyitófordulóban.

FÉRFI FUTSAL NB I. 1. FORDULÓ

FTC-FISCHER KLÍMA - HALADÁS VSE 2-4 (1-3)

FTC: Tóth - Horváth, Sámson, Öreglaki, Bognár      Cserék: Nyerges, Gellérfi, Rábold, Fekete, Cseri, Érsek, Fülöp, Milavecz

Vezetőedző: Madarász János

Haladás VSE: Alasztics - Soares de Melo, Dróth, Vas, Vidák     Cserék: Gyimesi, Nagy, Hajmási, Horváth, Simic, Sipos, Dávid, Gerencsér, Szakasics

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Fekete 15., Sámson 28., ill. Horváth 5., Vas 2 (7., 33.), Dróth 18.

Több mint öt hónap után újra tétmérkőzésen léptek pályára a Haladás VSE futsalosai. A Juanra-legénység a bajnoki nyitányon az FTC együtteséhez látogatott a győztes szezonkezdet reményében. A felkészülés jól sikerült a szombathelyieknek, három felkészülési találkozójukból kettőt megnyertek, a Dunaferr ellen pedig 2:2-es döntetlent játszottak. A hazaiaknál a kezdő ötösben kapott helyet a korábban Szombathelyen játszó Öreglaki Norbert.

Már a mérkőzés első perceiben érezhető volt, hogy a Fradinak egy rendkívül motivált, eltökélt Haladással lesz dolga, amely számára minden mérkőzésen csak a három pont elfogadható. A szombathelyiek nagyon aktívan kezdték a mérkőzést, agresszíven letámadták ellenfelüket, a labdakihozatalokkal rendre meggyűlt a hazaiak baja. A veszélyes Haladás-próbálkozásoknál Tóth Gyulának többször is bravúrt kellett bemutatni, hogy ne kerüljön hátrányba csapata. A vendéglehetőségek után a Fradinak is sikerült veszélyeztetnie Alasztics kapuját, méghozzá egy szép egyéni megmozdulás után, a lövés azonban a kapufán csattant. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott lehetőség megbosszulja magát: nem sokkal később Gerencsér adott kiváló labdát a csapatkapitánynak, Horváth Péternek, aki egy ütemtelen lövéssel szerezte meg a vezetést a vasi együttesnek. A gól után gyorsan egyenlíthetett volna a Ferencváros, Sámson azonban közvetlen közelről nem találta el a kaput. Nem úgy Vas, aki Vidák remek keresztbelőtt labdájára érkezett, és megduplázta a szombathelyi előnyt. A 11. percben a Fradi válogatott hálóőre, Tóth Gyula kis híján fejjel adott gólpasszt, a próbálkozásba azonban beleléptek a vendég védők.

Továbbra is a Haladás volt aktívabb, de a Ferencváros ellentámadásaiban rendre ott volt a veszély, nem nyugodhattak tehát meg a fehér mezben játszó vendégek. A hazaiak a 15. percben meglehetősen érdekes körülmények között egyenlítettek: Alasztics kidobása után oldalberúgással következhetett az FTC, a harmadik számú játékvezető azonban megnyomta a dudát, miután Juanra mester jelezte időkérési szándékát. A szabályok értelmében, mivel a Ferencvárosnál volt a labda, nem következhetett volna még az időkérés. A dudaszó alaposan megzavarta a vendégeket, a gyorsan elvégzett berúgásból pedig Fekete Róbert szerezte meg a szépítő találatot. A gólt heves reklamálás követte a vendégkispadnál, a játékvezetőnek több sárga lapot is ki kellett osztania. A pár perces közjáték után Bognár egyenlíthetett volna ki, lövése azonban ha csak centikkel is, de kapu fölé ment. A 18. percben aztán Dróth villantotta meg klasszisát, és egy gyönyörű lefordulás után növelte a vendégelőnyt, így 1-3-mal mehettek az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt is aktívabban kezdte a Haladás, Vas, valamint Dróth is távolról próbálta bevenni Tóth Gyula kapuját. A legnagyobb lehetőség azonban Hajmási előtt adódott, aki Dróth kiváló lekészítése után lőtt kapufát. Rendkívül jó iramú, lüktető mérkőzést láthattak a nézők, a két csapaton nyoma sem volt a koronavírus miatti hosszú szünetnek. A hazaiak a kétgólos hátrány ellenére sem adták fel, Sámson révén pedig sikerült is 2-3-ra felzárkózniuk. A szépítő gól után inkább a Fradi percei következtek, nyomás alá tudták helyezni a szombathelyi kaput, de a vasiak hősiesen védekeztek, és Alasztics is kiválóan állta a sarat a kapuban. A Haladásnak is megvoltak a lehetőségei, hogy lezárja a találkozót, a 33. percben ez sikerült is: Vidák legurítása után Vas Ádám szerezte meg önmaga második, csapata negyedik gólját a találkozón. A hazaiak a mérkőzés hátralévő részében  mindent egy lapra feltéve támadtak, az utolsó öt percre vészkapusra váltott Madarász János együttese, de ez sem segített. Újabb gólt egyik csapatnak sem sikerült szerezni, a zöld-fehér rangadó 2-4-es végeredményt hozott.

A Haladásnak nehéz mérkőzésen sikerült begyűjteni a három pontot egy rendkívül jól és szimpatikusan játszó FTC ellen. A vendégek a mérkőzés nagy részében uralni tudták a játékot, amikor pedig arra volt szükség, szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, és abból vezették a veszélyes ellentámadásokat. A játék képe alapján megérdemelt győzelemmel kezdte a bajnokságot a szombathelyi együttes, amely a következő fordulóban, szeptember 7-én a Dunaferr együttesét látja vendégül az Aréna Savariában.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.