2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Futsal: idehaza is legyőzte az Aramist és ott van a Magyar Kupa Final Four-ban a Haladás!

A szombathelyiek hazai környezetben 6-5-re, összesítésben pedig 12-7-re múlták felül az Aramist, ezzel pedig ott lesznek a Magyar Kupa legjobb négy csapata között és megküzdhetnek a címvédésért.

FÉRFI FUTSAL MAGYAR KUPA NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

HALADÁS VSE - ARAMIS SE 6-5 (3-3)

Haladás: Gyimesi - Hajmási, Dróth, Arnon Cassemiro, Vas, Homlok, Kovács, Szalmás, Knizs, Nagy, Henrique Diniz, Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Fehér

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

Aramis: Gémesi - Gáspár, Moga, Lévai, Bognár, Molnár, Kövesdi, Vattamány, Matolcsi, Bélavári, Machalek, Sóvári, Szücs

Edző: Moga Flavius Lorant

Gólszerzők: Hajmási Milán 2., Vas Ádám 3., Dróth Zoltán 15., Sipos Gergő 2 (18., 35.), Henrique Diniz 34., ill. Szücs Barna 3 (9., 17., 30.), Lévai 16., Bognár 28.

Hétfőn még Kecskeméten hengerelt a Haladás VSE futsalcsapata, csütörtökön délután viszont már a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágója várt a zöld-fehérekre. A Juanra-legénység az odavágón 6-2-es idegenbeli győzelmet aratott, így már az első felvonás után nagy lépést tett a Final Four-ba jutás felé.

S ha ez nem lett volna elég, ezt a találkozót is káprázatosan kezdte a házigazda, amely Hajmási Milán és Vas Ádám góljaival már a 3. percben 2-0-s előnyre tett szert. A címvédő mindent megtett, hogy már korán végleg eldöntse a továbbjutás sorsát, ám ezzel párhuzamosan a budaörsiek is rendezték a sorokat, bátrabban lettek, Szücs Barna révén pedig szépíteni is tudtak (2-1). Jó iramú találkozót láthattak a szurkolók, az Aramis nem adta könnyen magát, a folytatásban viszont a Haladás tudott váltani. Dróth Zoltánék nagy nyomás alá helyezték ellenfelük kapuját, egymást érték a veszélyes helyzetek, a 15. percben pedig épp a szombathelyiek csapatkapitánya lőtt nagy gólt egy szép lefordulás után, 3-1 állt az eredményjelző táblán. A bekapott találat felpaprikázta a vendégeket, akik Lévai Dániel és Szücs Barna révén egalizáltak, 3-3-mal vonulhattak az öltözőbe a felek.

A szünet után ismét a HVSE volt agilisabb, harapósabb, Nagy Kevin helyzetével indult a játékrész, melynél nem sok hiányzott a gólhoz. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét együttes nagy elánnal támadott, Gyimesi Máté pedig parádés védéseket mutatott be. A 28. percben Bognár Bence lőtt nagy erővel a léc alá, 4-3-ra vezettek a narancsmezesek, örömük azonban nem tartott sokáig, Sipos Gergő ugyanis villámgyorsan egyenlített, amivel 4-4 volt az állás. Egy pillanatra sem volt megállás, a 30. minutumban Szücs Barna révén ismét a vendégek kerültek lépéselőnybe, a vasiaknak viszont erre is volt válasza, Henrique Diniz remek átlövésével egyenlítettek. Sőt, mi több egy perc múlva Nagy Kevin átadását Sipos Gergő váltotta gólra, amivel 6-5 állt az eredményjelző táblán. A hajrában ugyan öt a négy elleni játékkal is próbálkoztak a budaörsiek, megzörgetniük már nem sikerült a hazai hálót, Juanra Calvo együttese 6-5-ös hazai sikerrel, összesítésben pedig 12-7-es eredménnyel jutott be a debreceni négyes döntőbe.

A hazai bajnoksában a válogatott Belgium elleni VB-pótselejtezői miatt szünet következik, a zöld-fehérek április 22-én a Veszprém otthonába látogatnak.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)