2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Futsal: gólzáporos mérkőzésen játszott döntetlent a Haladás a Berettyóújfaluval

A már bajnoki döntős szombathelyiek nagy rivális elleni összecsapása 4-4-es végeredménnyel zárult

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓ

HALADÁS VSE - MVFC BERETTYÓÚJFALU 4-4 (2-1)

HALADÁS VSE: Gyimesi Máté - Kovács, Luiggi Longo, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Alasztics Marcell, Homlok Levente, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Gerencsér Antal, Henrique Diniz

Edző: Juan Ramón Calvo Rodríguez

MVFC BERETTYÓÚJFALU: Mezei Dávid - Nagy Imre, Kártik Zsombor, Takács Zoltán, Rafael Da Silva, Sándor Máté. Daróczi Dávid, Tóth Attila, Rézműves Tibor, Szabó Péter, Gál István, Szatmári Ákos, Nagy Dániel, Matheus Da Silva

Edző: Trencsényi János

Gólszerzők: Dróth Zoltán 2 (5., 27.), Szabó Péter 6. (öngól), Henrique Diniz 37., ill. Tóth Attila 3 (20., 28., 33.), Kártik Zsombor 25.

Némileg rendhagyó időpontban, szombat délután lépett pályára a Haladás VSE futsalcsapata a felső-házi rájátszás 8. fordulójában, méghozzá a nagy rivális Berettyóújfalu ellen.

A szombathelyi alakulat közel járt ahhoz, hogy igazán álomszerűen induljon számára az összecsapás, a 13. másodpercben Hajmási Milán próbálkozásánál kellett óriásit mentenie a vendég védőknek. A Juanra-legénység ráerőltette akaratát ellenfelére, nagy kedvvel, agilisan játszott, az 5. percben pedig egy remek Dróth-villanás után a vezetést is megszerezte (1-0). Hiába próbált változtatni a Berettyó, egy perc múlva jött az újabb hidegzuhany, egy szélről belőtt labda után Szabó Péter vétett öngólt, a 6. minutumban már kétgólos volt a vasi vezetés. (2-0). A folytatásban inkább a mezőnyjáték dominált, igazán nagy ziccer egyik fél előtt sem adódott, ellenben sok volt a szabálytalanság, az apróbb fault. A 13. percben a vendégek trénere, Trencsényi János magához hívta övéit, ez pedig jó döntésnek bizonyult, ugyanis fel tudott pörögni a sötétmezes gárda, Gyimesi Máténak rövid időn belül kétszer is nagyot kellett védenie. A játékrész végéhez közeledve sem lassítottak a csapatok, ezúttal a zöld-fehérek kértek időt, akik viszont az utolsó percben a hatodik szabálytalanságukat is begyűjtötték, a kisbüntetőt Tóth Attila váltotta gólra.

A 2-1-es fordulás után már Homlok Levente állt a hazai kapuban, a HVSE kétszer is igencsak kecsegtető helyről végezhetett el szabadrúgást, gól azonban egyikből sem született. A 25. percben Kártik Zsombor viszont beköszönt, 2-2-re módosította az állást a Berettyó. Sokat tettek a csapatok a három pontért, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a 27. minutumban viszont a szombathelyiek örülhettek Dróth Zoltán második találata után (3-2). Nem adta könnyen magát Trencsényi János együttese, Tóth Attila előbb a 28. percben egalizált, majd a 33. percben egy remek találattal előnyhöz is juttatta csapatát (3-4). Lüktetett a mérkőzés, minden labdáért megharcoltak a csapatok, igazi rangadóhoz méltó volt az összecsapás. Egygólos vendég vezetéssel fordultak a végjátékra a felek, ez viszont a 37. percben megváltozott, amikor is Henrique Diniz csapott le egy eladott labdára, majd lőtte ki a kapu jobb oldalát (4-4). Ezt követően Luiggi Longot második sárga lappal kiállította a játékvezető, a csapatok még mozgósították az utolsó erőtartalékokat, ez viszont nem volt elég ahhoz, hogy újabb gólt, gólokat szerezzenek. A derbi 4-4-es eredménnyel ért véget, május 16-án pedig már a rájátszás utolsó fordulója következik, ahol a Juanra-legénység a DEAC otthonába látogat majd.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)