2024.05.10., péntek  •  Ármin, Pálma napja
Fantasztikus második negyedének köszönhetően nyert a Falco a szomszédvári rangadón

A sárga-fekete színekben ezen a mérkőzésen debütáló Keller Ákos tizenhárom ponttal vette ki a részét a sikerből.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 19. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ZALAKERÁMIA ZTE KK 81-70 (24-20, 22-8, 22-21, 13-21)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 4, Dancsecs 3/3, Benke 7, Bruinsma 14/6, Lake 7. Cserék: Perl 15/3, Keller 13, Kovács 6/6, Barac 12

Vezetőedző: Gasper Okorn

Zalakerámia ZTE KK: Duren 23/12, Bonifert 4/3, Delas 7/3, Vuko 10/6, Glenn 14. Cserék: Donaldson -, Simon 2, Szabó 8/3, Völgyi 2, Plézer -

Vezetőedző: Luca Bechi

4-0-val indította a mérkőzést a Falco, majd Bonifert triplája hullott be a vendégeknél. Ante Delas is bedobott egyet ebből a fajtából, a hazaiak azonban villámgyorsan visszavették a vezetést. Jól tartotta magát Luca Bechi együttese, sőt, Ante Delas hármasával ismételten náluk volt az előny, 7-8-at mutatott ekkor az eredményjelző. A Falco beragadt, a ZTE pedig kihasználta az előtte adódó lehetőségeket és 7-12-re ellépett. Bruinsma és Benke azonban hátára vette a szombathelyieket és két triplával villámgyorsan visszavette a vezetést Gasper Okorn együttese. A zalaegerszegiek hiába egalizáltak, 14-14-nél ismét a Falco robbantott és Keller Ákos is megszerezte első pontjait sárga-fekete színekben. 20-14-nél a vendégek mestere időt is kért, hogy megfékezzen egy esetleges nagyobb szombathelyi rohamot.  Keller és Váradi nagyon érezték egymást, igaz, ezekben a pillanatokban a ZTE is a gyűrűt, a jó triplákkal közelebb is tudott kerülni ellenfele a Falcohoz. Az első negyed 24-20-as hazai vezetéssel zárult.

A második etapban Perl Zoltán vállalta magára a Falco pontjait, 28-20-ra meg is lépett az Okorn-csapat. A ZTE hosszú percekig képtelen volt kosarat szerezni, Keller és Bruinsma így tovább növelte az előnyt, 34-20-nél jött is a vendégek időkérése. Öt és fél perc elteltével büntetőből érkezett az első zalai pont a játékrészben, Bruinsma azonban nyomban lehűtötte a kedélyeket egy hármassal. A vendégek minden követ megmozgattak, hogy ne csússzon ki teljesen a kezük közül a találkozó, öt pontot gyorsan le is dolgoztak. 40-26-nál azonban ismét Bruinsma villant, ismét egy triplával. A szünetre tovább nőtt az előny, a csapatok 46-28-as állással fordultak a második félidőre.

Perl-duplára Duren-tripla volt a válasz a harmadik tíz perc elején, de erre is tudott lépni a Falco, 55-31-nél az addigi legnagyobb különbség, huszonnégy pont volt a két csapat között. A ZTE olasz trénere nem várhatott tovább az időkéréssel, magához hívta övéit, hogy rendet tegyen a fejekben. Duren már a tizenötödik pontját szerezte a timeout után, de hiába volt ő a mezőny legponterősebb játékosa, csapatának továbbra sem ment. Állandósulni látszott a húsz pont körüli differencia, a ZTE egy-egy momentumot leszámítva nem tudta meglepni a sárga-feketéket. A felvonás utolsó perceiben felváltva estek a pontok, az utolsó negyedet 68-49-es előnyről várhatta a szombathelyi alakulat.

Lake pillanataival indult a záró játékrész, majd Benke is nagyot védekezett, a támadás azonban zalai kosárral zárult. Bruinsma továbbra is kiváló dobóformát mutatott, ezúttal egy újabb dupla került a neve mellé. A ZTE valamelyest tudott faragni a hátrányból, attól viszont messze voltak, hogy lőtávolon belülre kerüljenek. Az utolsó öt percre kanyarodva 74-58 állt az eredményjelzőn, Luca Bechi együttese pedig úgy döntött, hogy mindent megtesz, hogy hosszú idő után először benézzen tíz pont alá. Ez nem is tűnt lehetetlennek, főleg Vuko triplája után, aki 64-74-re módosította az állást. A mérkőzés végére meglehetősen feszült lett a hangulat az Aréna Savariában, heves reklamálásokban és megkérdőjelezett bírói ítéletekben nem volt hiány egyik oldalon sem. Két és fél perccel a vége előtt nyolc pontra zárkóztak a vendégek, de Perl büntetői után újra két számjegyű lett a különbség. A hazaiak 9-ese aztán kintről is eredményes volt, ezzel az utolsó perchez érkezve tizenegy pont volt a két csapat között, amivel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A vége 81-70-es Falco-siker lett, a sárga-feketék a második negyedben állva hagyták ellenfelüket, előnyük pedig végig kitartott.

Gasper Okorn együttesére egy hét múlva sorsdöntő Bajnokok Ligája-mérkőzés vár az orosz Nyizsnyij Novgorod vendégeként.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.