2024.05.08., szerda  •  Mihály napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Döcögős kezdés után végül 12 pontos siker: a Kecskemétnek sem volt ellenszere a Falcóra

Újra hazai környezetben lépett pályára a Falco, a Bajnokok Ligája után ezúttal a bajnokságban. Gasper Okorn együttese a Kecskemétet látta vendégül, és 75-63 arányban győzni tudott, ezzel továbbra is veretlen hazai pályán.

Falco-Vulcano Energia KC - KTE-Duna Aszfalt 75-63 (15-14, 20-13, 22-21, 18-15)

Falco KC: Reddic 6, Perl 9/3, Váradi 7, Benke 11, Krivacevic 12/6   Csere: Curry 3/3, Bíró 6/6, Hooker 9/6, Lake 6, Filipovity 6

KTE-Duna Aszfalt: Djurasovic 9/3, Cleveland 11, Karahodzic 18, Lewis 4, Wittmann 17/6   Csere: Vukcevic-, Révész-, Molnár 4, Kucsera-

I. negyed

Kecskeméti kosárral indult a mérkőzés, Djurasovic rögtön triplával jelentkezett be, majd Krivacevic módosította az állást büntetőből (1-3). Két kecskeméti akciónál is Váradi védekezett jól, de a kosár elmaradt hazai oldalon, a vendégek pedig tovább növelték az előnyt Cleveland révén (1-5). Benke is megmutatta, hogyan kell kintről dobni, megvolt az első Falcio-tripla is (4-5). Ezúttal a lila-mezesek is büntetőzhettek kétszer, Lewis pedig nem hibázott, 3 perc elteltével 4-7 volt az állás. Karahodzic Kemal gondoskodott róla, hogy ez ne legyen sokáig így, az ő duplájával 5 pontra nőtt a vendégek előnye (4-9). Krivacevic Márkó sem akart kimaradni a tripla-szórásból, hármasával 7-9-re zárkózott a sárga-fekete együttes, sőt, a következő tripla is az ő nevéhez fűződött, ezzel pedig már a hazaiak vezettek (10-9). Ismét Karahodzicot sikerült megtalálni a Kecskemétnek a palánk alatt, a vendégek magasembere pedig szépen oldotta meg a helyzetet, ismét vezetett a KTE (10-11). Perlnek és Hookernek köszönhetően gyorsan visszavette a vezetést a hazai gárda, aztán Lewis egalizált 2 perccel az első negyed vége előtt (13-13). A pályára lépő Lake gyorsan megszerezte első pontjait, majd Curry blokkolt egy óriásit, amit a nézők vastapssal díjaztak. A negyed utolsó momentuma Cleveland büntetője volt, ezzel 15-14 volt a Falcónak az első negyed után.

II. negyed

Filipovity Márkó duplája nyitotta a második felvonást, amivel már 3 pont volt a Falco előnye (17-14). Karahodzic révén zárkózott a Kecskemét, majd egy rossz vendég-triplakísérlet után Curry áltt bele egy kinti dobásba, ami utat talált a kosárba, majd Hooker is beköszönt, már 6 pont volt az előny, a KTE pedig időt kért (22-16). Djurasovic szerezte meg újabb pontjait a timeout után, majd Wittmann is feliratkozott a pontszerzők közé a második negyed felénél, 2 pontos volt már csak a hazai előny. Karahodzic nem várt sokáig, 22-22-re alakította az eredményt újabb kosarával. Újra Wittmann villant, majd Djurasovic jött, a gyors 4 ponttal pedig 22-26-ra átvette a vezetést a kecskeméti együttes. Benke aztán faulttal együtt dobta be és a büntetőnél sem hibázott, 25-26-ot mutatott az eredményjelző. Filipovity révén gyorsan meg lehetett volna a vezetés, de nem jött össze a zsákolása, helyette viszont jött Benke és már a Falco vezetett 28-26-ra. A vendégek időkérése után Hooker triplája érkezett, majd Benke ziccere is kitűnő volt, ezzel 7 ponttal megléptek a vasiak 1 perccel a szünet előtt. Wittmann büntetőiből csak egy ment be, Perl pedig még dudaszó előtt dobta el, a félidőben így 35-27-es hazai vezetéssel mehettek az öltözőbe a csapatok.

III. negyed

Wittmann Krisztián jegyezte a negyed első kosarát, Benke kísérlete kintről viszont rövid volt. A következő támadásnál tanácstalan volt a KTE, le is járt a támadóidő, Reddic viszont megszerezte első pontjait, a Falco pedig 8 pontos előnyre tett szert (37-29). Karahodzic, ahogy az egész mérkőzésen, most is jól dolgozott a palánk alatt, Cleveland duplájával pedig már csak 4 pont volt  két csapat közt. A Falco hibáit ezekben a percekben kíméletlenül kihasználta a KTE, Wittmann révén sikerült is két pontra zárkózniuk a liláknak (37-35). A kisebb zavar után nagyon jókor jött Váradi okos faultos kosara, újra egy kis lélegzetvételhez jutott a hazai gárda. Krivacevic dudaszós triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér, gyorsan 8 pont lett a különbség ismét, most a KTE került hullámvölgybe, Krivacevic újabb kosara után pedig jött is az időkérés vendégoldalon (45-35). Ismét Karahodzic hozta az újabb KTE-kosarat, a vendégek 11-ese 12 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt. Krivacevic sem akart tőle lemaradni, 2 büntetőjével ő is elérte a 12 pontot, a Falco pedig  46-37-re vezetett. A változatosság kedvéért ismét 2 Karahodzic pont jött, majd Reddic zsákolt (48-39). A hazaiak 1-ese újabb kosarat szerzett, Wittmanntól pedig jött a tripla, ahogyan Hookertől is hazai oldalon (53-42). Egyértelműen Karahodzic vitte a hátán a KTE-t, már 16 pontnál járt a mérkőzésen. Filipovity kosarára Cleveland válaszolt, a negyed végén pedig Perl és Karahodzic is betalált gyorsan, az utolsó negyed előtt 57-48 arányban vezetett a hazai csapat.

IV. negyed

Perl-büntetőkkel nyitotta a Falco az utolsó játékrészt, amire megintcsak Karahodzic-tól jött a válasz (59-50). Hosszabb pontcsend következett, amit Váradi tört meg, ezzel először került 10-en kívülre a KTE. (61-50). Molnár Dániel gondoskodott róla, hogy ez ne tartson sokáig, első pontjaival ismét 9 pont volt a két csapat között (61-52). Lake szerezte meg újabb pontjait, majd Bíró is megtette ugyanezt, ráadásul tripla formájában, már 14 ponttal ment a Falco 5 perccel a mérkőzés vége előtt (66-52). A Kecskemét nem adta fel, ismét Molnár révén jött a kosaruk, Molnár kísérlete viszont lejött a gyűrűről. Filipovity könnyű kosara érkezett, majd Djurasovic jött a vendégoldalon (68-56). Felváltva jöttek a kosarak a meccsnek ezen szakaszában, az idő ment, a különbség viszont nem csökkent, ami a Falcónak kedvezett. Wittmann becsületből dobott még egy triplát, Bíró is a másik oldalon, Lake pedig zsákolt, a közönség állva ünnepelte az újabb hazai győzelmet. A végén még Cleveland is megmutatta, hogy tud zsákolni, de ez volt az utolsó történés a mérkőzésen, a Falco jó játékkal 75-63-ra legyőzte a Kecskemét együttesét.

Nehéz, küzdelmes mérkőzést tudott megnyerni a Falco egy masszív Kecskemét ellen. A hazaiakra 4 nap múlva újabb rendkívül fontos mérkőzés vár, méghozzá a Bajnokok Ligájában a Brindisi ellen hazai pályán, a továbbjutási remények életben tartásához mindenképpen nyerni kell a sárga-fekete alakulatnak.

Forray Gábor, a KTE vezetőedzője

– Gratulálok a Falcónak a győzelemhez, tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk Szombathelyen, ez így is lett. A csapat a vereség ellenére egyáltalán nem vallott szégyent, maximálisan elégedett vagyok a játékosokkal, megtették azt, amit megbeszéltünk, a Falco ennyivel jobb csapat. Az utolsó negyedben néhány olyan hibát elkövettünk, amit nem lett volna szabad, amit ki is használtak, de ezzel együtt pozitívumként tekintek a mérkőzésre. Külön köszönet a szurkolóinknak, akik elutaztak és buzdítottak bennünket. A Falcónak sok sikert a bajnokságban és a nemzetközi porondon egyaránt.

Kemal Karahodzic, a KTE játékosa

– Gratulálok a Falconak a megérdemelt győzelemhez. Jól játszottak a mérkőzésen, különösen a védekezéssükkel nem igazán tudtunk mit kezdeni. Kevés ponton tudtak minket tartani, ami kulcs volt a győzelmük szempontjából.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője

– A győzelem ellenére nem lehetek elégedett a mai teljesítményünkkel. Ami pozitívum, hogy sérülés nélkül lehoztuk a mérkőzést, illetve, hogy Krivacevic jól és ponterősen játszott. Ennél minden mérkőzésünkön sokkal jobban kell játszanunk, mert ma mélyen a tudásunk alatt kosárlabdáztunk.

Krivacevic Márkó, a Falco KC játékosa

– Nagyot küzdött és jól játszott a KTE, gratulálok nekik. Mi nehezen pörögtünk fel, döcögősen indult a mérkőzés. Szerencsére a második félidőben feljebb tudtunk kapcsolni egy fokozattal, és ez meghozta a gyümölcsét, még ha a játékunkkal nem is lehetünk maradéktalanul elégedettek.

Fotók: Nagy Jácint

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.