2024.05.17., péntek  •  Paszkál napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Értékes ponttal térhetett haza a Haladás Viktória Szegedről

A zöld-fehérek 2-2-es döntetlent játszottak a Kész-St. Mihály-Szeged vendégeként.

SIMPLE NŐI LIGA 4. FORDULÓ

KÉSZ-ST. MIHÁLY-SZEGED - HALADÁS VIKTÓRIA FC 2-2 (0-1)

Szeged: Krstovic – Koszó, Farkas (Sajti, 73.), Papp, Micic (Nagy L., 37.) – Malesevic, Balázs (Juhász, 73.), Jovanovic (Knezevic), Suták (Futaki, 73.) – Trbojevic, Németh Zs.

Edző: Koncz Zsolt.

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Kovács V., Pintér, Nagypál (Nagy D., 60.) – Kis (Csizmadia, 72.), Sweatman, Urbán, Németh M. (Novák, 91.) – Vladulescu, Szil (Szabó F., 60.).

Edző: Markó Edina.

Gólszerzők: Papp (65.), Sajti (88.), ill. Sweatman (27.), Urbán (67.)

Zsinórban harmadik győzelmének megszerzésére készült a Simple Női Liga 4. fordulójában a Haladás Viktória, a szombathelyieknek erre a Szeged otthonában volt lehetőségük.

Rekkenő hőség várta a csapatokat, a találkozó első felvonásában pedig a vasiak futballoztak mezőnyfölényben, náluk volt többet a játékszer - olvasható a klub tudósításában. A 28. percben aztán ez gólban is megmutatkozott, a remek formában lévő Marlo Sweatman szabadrúgásának köszönhetően előnybe került Markó Edina együttese (0-1). Ez egy egyben azt is jelentette, hogy a zöld-fehérek egygólos vezetéssel mehettek pihenőre.

A második félidő derekán büntetőhöz jutottak az alföldiek, a labda mögé Papp Szidónia állt, aki értékesítette a tizenegyest, egyenlíteni tudott a Szeged (1-1). A hazaiak öröme azonban nem tartott sokáig, ugyanis mindössze két perc elteltével a születésnapos Németh Mirtill beadását Urbán Viktória váltotta gólra, ismét a Haladás Viktória került lépéselőnybe (1-2). Egyenlő erők csatája zajlott a pályán, Szil Tünde lövését Krstovic védte, majd jött a 88. minutum és Sajti Krisztina gólja, amivel kialakult a találkozó 2-2-es végeredménye.

A szombathelyiekre a válogatott szünet előtt hazai mérkőzés vár, szeptember 15-én, pénteken a Fehérvár FC gárdáját látják vendégül 16 órás kezdettel.

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)