Emberhátrányban szenvedett vereséget a Haladás a Diósgyőrtől

A szombathelyiek a szezonban először kaptak két gólt egy mérkőzésen.

DIÓSGYŐRI VTK - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (2-1)

Diósgyőr: Póser – Szeles (Bertus, 58.), Szatmári Cs., Hegedűs J. – Eperjesi, Oláh B. Zsemlye (Kocsis D., 75.), Bokros – Molnár G., Horváth Z., Könyves (Némth Má., 84.)

Haladás: Rózsa – Mocsi, Guzmics, Németh Mi., Bosnjak – Csilus T., Szekér – Doktorics (Debreceni Z., 80.), Kiss B. (Tóth M., 68.), Horváth R. (Monori 46.) – Tóth-Gábor (Kállai Z. 46.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerzők: Szatmári Cs. (22.), Kocsis D. (83.)

Kiállítva: Szekér 50. (Haladás)

A Gyirmót elleni, tizenegyesekkel végződő kupaküzdelem után kellett összeszednie magát a Haladásnak, ugyanis hétfőn már a Kondás Elemér irányította Diósgyőr otthonában várt igencsak komoly erőpróba a zöld-fehérekre. A hazaiaknál a kezdőben kapott helyet a szombathelyi nevelésű Hegedűs János, míg Németh Márió a kispadon kezdte az összecsapást. A szintén Haladás-kötődésű Polgár Kristóf ezúttal nem állt a miskolciak rendelkezésére. Németh Szabolcsnak több játékosát is nélkülöznie kellett, többek között Holdampf Gergőre, Tóth Milánra, Devecseri Szilárdra, Kállai Kevinre, valamint Délczeg Gergelyre sem számíthatott.

Azt nem lehet mondani, hogy egymásnak estek volna a csapatok, mindkét gárda a stabilitásra törekedett. Az első veszélyes próbálkozás Csilus nevéhez fűződött, ezt követően azonban a Diósgyőr percei következtek: előbb egy jobb oldali centerezésről maradt le nem sokkal Horváth Zoltán, majd Szatmári fejese Molnár Gábort találta el, a labda Szeles elé pattant, akinek életerős lövése a jobb alsó sarok mellett suhant el. A válogatott Könyves Norbert, valamint Horváth Zoltán is rendkívül veszélyesen futballozott a hazaiaknál, utóbbi a 12. percben a kapufát találta el, a szituációt azonban lesállás előzte meg. A félidő derekához közelítve Kiss Bence kínálta meg Pósert, akinek bravúrral kellett védenie, majd három perccel később a hazai publikum gólnak örülhetett: Szatmári Csaba maradt üresen a kapu közelében és egy átvétel után megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek (1-0). A félidő hátralévő részében két sárga lapot, valamint egy Molnár Gábor-fejest lehetett még feljegyezni, az eredmény nem változott.

A fordulás után Kállai Zalán, valamint Monori Norbert is érkezett a pályára, ám a szombathelyiek az 50. perctől nem csak gól-, de emberhátrányban is kényszerültek játszani: Szekér Ádám kapta meg második sárgalapját, így számára véget ért a találkozó. A diósgyőriek játszhatták a saját játékukat, Németh Szabolcs együttese azonban tíz emberrel sem adta fel a pontmentés lehetőségét és bátran mentek előre. A 72.percben az előretörő Mocsi húzott szépen befelé, ballábas lökete nem sokkal kerülte el a jobb kapufát. A vasiakat még az ág is húzta, egy hosszú indítást követően Doktorics Áron sérült meg, őt Debreceni Zalán váltotta. Ha ez nem lett volna elég, a 83. percben végleg eldőlt a három pont sorsa: Könyves átadásával Kocsis Dominik ugrott ki, aki higgadtan eltolta Rózsa mellett a labdát, majd a kapuba gurított. A találkozó végül 2-0-ás végeredménnyel zárult, a szombathelyiek idénybeli második vereségüket szenvedték el.

November 7-én vasárnap hazai környezetben lépnek pályára Németh Milánék, a Csákvár érkezik a Haladás Sportkomplexumba.