2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Egy félidőig kiválóan tartotta magát az SZKKA az EHF-kupa győztes ellen

A szombathelyiek az első játékrészben igencsak megizzasztották ellenfelüket, a második félidőben azonban kijött a két csapat közti különbség, és végül tíz góllal jobbnak bizonyult a Siófok.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 2. FORDULÓ

Szombathelyi KKA–Siófok KC 26–36 (12-16)

SZKKA: Tomasevics – Wald 1, Horváth P 4, Gorilszka 2, Pődör R. 3, Agbaba 1, Varga N. 7 Csere: Szendrei 2, Virág 3, Pődör B. 1, Franka 1, Kozma, Biró 1, Győri, Csapó (kapus)

Vezetőedző: Gódor Mihály (szakmai igazgató)

Siófok: Szikora – Such 1, Tomori, Pena 3, Jezic 3, Kobetic 6, Aoustin 2 Csere: Böhme 7, Hársfalvi 2, Horacek 5, Eckerle (kapus), Snelder 1, Niombla 3, Kiss N. 4

Vezetőedző: Bent Dahl

Fél év kihagyás után ismét bajnoki mérkőzésen léphetett pályára hazai környezetben az SZKKA együttese. A szombathelyiek a bajnokság második fordulójában a klasszisoktól hemzsegő Siófok együttesét látták vendégül az Aréna Savariában. A lelátón ezúttal is szép számmal gyáltek össze a szurkolók, akik kiváló hangulatot teremtettek a mérkőzés során. A sűrű menetrend miatt megfiatalított kerettel vágott neki a találkozónak a szombathelyi együttes. Mayer Szabina, Orbán Adrienn, valamint Biljana Bandelier sem volt a keretben, tekintettel a hétvégi, Boglári Akadémia-SZISE elleni fontos találkozóra. A kispadon is volt "hiányzója" a szombathelyieknek, Marosán György ugyanis az MKSZ fegyelmi eljárása miatt nem lehetett ott a pálya szélén, így helyette Gódor Mihály irányította az együttest.

Siófoki találattal indult a mérkőzés, majd egy-egy kimaradt akció után Pődör Rebeka góljával 1-1-re módosult az eredmény. Meglehetősen sok pontatlansággal kezdte mind a két együttes a találkozót, mondhatni egymás hibájából éltek a csapatok. A találkozó első két percét Marija Agbaba kapta a hazaiaktól, a hétméterest pedig Andrea Kobetic biztos kézzel értékesítette. Az emberelőnyt sikerült újabb gólra váltani a vendégeknek, és az 5. percben elléptek két góllal, ekkor 1-3-at mutatott az eredményjelző. Horváth Petra révén megszületett a haziak második gólja, hátul pedig Tomasevic megint kiváló teljesítményt nyújtott, többek között Tomori Zsuzsanna ziccerét védte. Az SZKKA akár ki is egyenlíthetett volna, a kivédekezett vendég akciók után azonban hiba csúszott a támadásokban, a harmadik gólját szerző Andrea Kobeticnek köszönhetően pedig ismét kétgólos volt a balaton-partiak előnye. Virág szépségdíjas találatára ismét hetesből érkezett a válasz, majd Tomasevic indítása után Varga egalizált, ráadásul a kezére ütő Kobeticet kiküldték két percre a játékvezetők. A siófokiak támadásban lehozták Szikora Melindát és hat mezőnyjátékossal próbáltak gólt szerezni, az üres kapus helyzetet ismét Varga használta ki, így a mérkőzésen először a szombathelyieknél volt az előny 6-5-tel. A változatosság kedvéért a vendégek ismét egy hétméteres után egalizáltak, majd Horváth Petra lövése az oldalhálóban kötött ki, a félidő derekán pedig újból kettőre nőtt a Siófok előnye. Gorilska révén zárkózott a feketemezes hazai együttes, azonban két gyors gólnak köszönhetően először tudott elmenni három góllal a Siófok, 16. percben 7-10 volt az állás. A szombathelyiek könnyen felzárkózhattak volna, ugyanis Gorilska két vendég akciónál is megszerezte a labdát, gólt azonban egyik ellentámadás végén sem sikerült szerezni. Gyors gólváltás után aztán a vendégek kértek időt először, majd folytatódott Tomasevic remeklése a kapuban. A másik oldalon a szerb kapushoz hasonlóan Szikora Melinda is kiváló teljesítményt nyújtott, és nagy érdemei voltak abban, hogy a vendégek tartani tudták a 3-4 gólos különbséget a félidő végéhez közeledve. Az SZKKA a támadásait rendre a beállósok megjátszására hegyezte ki, ezekben viszont többször is hiba csúszott, így hiába nyújtott hátul támaszt Tomasevic, nem tudott feljebb zárkózni a vasi együttes. Úgy tűnt, hogy Horváth Petra nagy gólja fogja majd zárni a félidőt, a vendégeknél azonban pár másodperccel a vége előtt Nerea Pena villantotta meg klasszisát, és egy gyönyörű góllal kialakította a félidei 12-16-os eredményt.

A második játékrészre a szombathelyieknél a pont Siófokról Szombathelyre kerülő Csapó Kincső érkezett a kapuba, aki rögtön két védéssel mutatkozott be nevelőegyesülete ellen. A játékrész első találatát a kiválóan játszó Varga szerezte, majd Horváth Petra-Nerea Pena gólpárbaj következett. A 35.percben először volt öt gól a két csapat között, ez pedig fordulópontnak bizonyult a mérkőzés végkimenetelét illetően. A hazaiak játékában sokkal több lett a hiba, a pontatlanság, ami egy ilyen kaliberű ellenféllel szemben nem fér bele. 15-18 után a vendégek egy 0-6-os szériát produkáltak, és így kilenc gólos előnyre tettek szert. A hosszú hazai gólcsendet Gorilska hetes törte meg, majd Franka is betalált egy siófoki találatot követően. Ekkor már csak fiatalok voltak a pályán a szombathelyieknél, akik megtapasztalhatták, milyen egy mind játéktudásban, mind sebességben klasszis csapat ellen játszani. A mérkőzés utolsó tíz percéhez érkezve felváltva követték egymást a találatot, a 9-10 gólos különbség pedig állandósulni látszott a két csapat között. A szombathelyiek játékából láthatóan eltűnt a görcsösség, a fiatal, most debütáló játékosok bátran és jól szálltak be a mérkőzésbe, és szép gólokat szerezve okoztak örömet a szombathelyi közönségnek. A végére maradt a tíz gólos differencia, a Siófok a második félidő képe alapján megérdemelten nyerte meg a találkozót 36-26-ra.

A szombathelyiek egy félidőn keresztül egyenrangú partnerei voltak a Világ-és Európa-bajnokokkal, olimpiai ezüstérmesekkel felálló Siófoknak, azonban a második félidőben kijött a fáradtság, a rutintalanság, a Balaton-partiak pedig egy teljesen más sebességű kézilabdát játszottak, mint az első játékrészben. Marosán György együttesére nagyon fontos mérkőzés vár szombaton, az ellenfél a Boglári Akadémia-SZISE lesz a 18 órakor kezdődő találkozón.

Gódor Mihály

- Úgy gondolom, hogy fiatal csapatunk abszolút helytállt, és bátran kézilabdázott. Megtettünk mindent, amit tudtunk, de a Siófok más szintet képvisel. Gratulálok nekik a győzelemhez.

Bent Dahl

- Gratulálok a hazai csapatnak, a hiányzóik ellenére is nagyszerűen játszottak. Helyenként sikerült csak jól játszanunk, a második játékrészben viszont tudtuk emelni a tempót, ezt kell követnünk a jövőben is. Tovább kell fejlődnünk, de a legfontosabb, hogy ma újabb két pontot szereztünk.

Fotó: Csonka András