Egy büntető döntött, vereséget szenvedett a Haladás a Soroksártól

Továbbra is várat magára a szombathelyiek első tavaszi hazai győzelme.

SZOMBATHELYI HALADÁS - SOROKSÁR SC 0-1 (0-0)

HALADÁS: Rózsa – Kállai (Csilus, 46.), Csató, Németh M., Bosnjak – Doktorics (Monori, 61.), Holdampf, Kiss B. (Lencse, 73.), Tóth Máté (Szekér, 61.) – Tóth-Gábor K. (Délczeg, 61.), Tóth Milán

Vezetőedző: Németh Szabolcs

SOROKSÁR: Varga Á. –Ternován, Gyömbér, Kékesi, Valencsik – Katona, Redzic – Korozmán (Lőrinczy, 46.), Hudák, Csernik  (Szerető, 46.) – Lovrencsics B. (Kovác A., 81.)

Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerző: Lőrinczy 67.

Hosszú nyeretlenségi szériát szakított meg a Haladás Budaörsön az előző fordulóban, így bizakodva várhatta a Soroksár elleni, hétközi összecsapást. A két csapat soroksári mérkőzésén egygólos hazai győzelem született, egy hasonló eredménnyel minden bizonnyal kiegyezett volna a zöld-fehér gárda.

Mindkét együttes nagy elánnal vetette bele magát az összecsapásba, némi mezőnyfölényt viszont Németh Szabolcs együttesének sikerült kiharcolnia. Már az első percek sok szabálytalanságot hoztak, a kezdeti lendület után pedig kezdett magára találni a vendég alakulat, olyannyira, hogy az első komoly helyzet előttük adódott, Korozmán viszont közvetlen közelről nem tudott a kapuba találni. Egyre inkább az történt a pályán, amit Lipcsei Péter fiai akartak, Rózsának több alkalommal is bravúrt kellett bemutatnia, de a Haladás is jelezte, hogy a három pont a cél, Tóth-Gábor Kristóf találta el a kapufát a 30. percben. A félidő utolsó harmadában éledezni kezdtek a vasiak, előbb Tóth Milán lövését védte bravúrral Varga, majd Kiss Bence próbálkozásánál mentette meg a léc a sötétmezeseket, nem feltétlenül jött jókor a szünet a házigazdának.

A második felvonásban is lüktetett a mérkőzés, vendég oldalon Lőrinczy, míg a szombathelyieknél Tóth Milán lábában maradt a gól, mindkettejük előtt nagy helyzet adódott. Németh Szabolcs hármas cserével próbálta felrázni övéit, a támadósorba, valamint középpályára is érkeztek friss emberek. Nem sokkal később mégis a vendégek kerültek előnybe, akik büntetőhöz jutottak, Lőrinczy pedig értékesítette azt (0-1). A bekapott gól után aztán mindent egy lapra feltéve támadott a Haladás, Lencse László is érkezett a pályára, ám hiába szegezte kapuja elé ellenfelét a hazai gárda, betalálni nem tudott, a Soroksár győzelemmel távozott a Rohonci útról.

A következő fordulóban idegenbeli fellépés vár a vasiakra, méghozzá vasárnap 17 órától az Ajka otthonában.