2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Haladás-parádé Dorogon - Kiütéses sikert arattak a zöld-fehérek

A Merkantil Bank Liga 33. fordulójában a sereghajtó Dorog otthonában a Hali 4-1-re nyert. Borvető, Molnár, Horváth és Csernik volt eredményes a mieinknél.

A sereghajtó dorogiak győzelmi kényszerben léptek pályára, és ez meg is látszódott a játékukon: Magyari a középkezdés után néhány másodperccel betört a 16-oson belülre, jobbról 12 méterről lőtt, Mursits szögletre mentett. A 3. percben aztán ismét Mursits mutatott be bravúrt, Király lövése után a mezőnybe ütötte a labdát, majd Doktorics felszabadított. Rendesen bekezdett a házigazda. Az 5. percben aztán Doktorics két szép csel után vette célba Borsos kapuját, de Preklet blokkolt.

Kijött a szorításból a vasi gárda, de helyzetekig nem jutottak el Zvekanovék. A 13. percben Rácz centerezett jobbról, Borvető lekészítette lövésre a labdát Csilusnak, ám középpályásunk 20 méterrl csúnyán fölé durrantott. A 15 percben egy hazai korner után Preklet lőhetett 17 méterről, a labda nem kerülte el sokkal a jobb felső sarkot.

A piros-feketék kezdeti lendülete jócskán alábbhagyott, így kissé unalmasan csörgedeztek a percek. A labdát többet birtokolta a hazai együttes, de Mursitsnak a meccs ezen periódusában nem kellett védenie. Unalmassá vált a mérkőzés, a mezőnyben focizgattak a fiúk, mindezt sok hibával tették, így a kapuk nem forogtak veszélyben.

A 26. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Horváth Rajmund szöglete után Borvető 7 méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát (0-1)!

A 31. percben Szedlár ment el a jobb szélen, középre lőtte a labdát, de lemaradt arról Szojka. Még ebben a percben megduplázta előnyét a szombathelyi gárda: Rácz vezette rá a hazai védelemre a labdát, Molnárhoz passzolt, aki a védője szorításában kilőtte a bal alsó sarkot (0-2)! Mondanánk, hogy komoly előzményei lettek volna a gyors Hali-duplának, de sebaj, tökéletes helyzetkihasználásával magabiztos előnybe került a Hipp-legénység.

A dorogiakat rendesen megfogta a két bekapott gól, a 42. percben pedig majdnem három lett közte: Molnár 19 méterről, kissé balról vette célba a bal felső sarkot, a labda azonban elsuhant a felső léc fölött. A szünetig nem változott az állás, a Haladás megérdemelten vezetett.

A második félidő nem kezdődött olyan lendületesen, mint az első, öt percig a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Gyenge meccset láthattak a nézők, rengeteg volt a rossz átadás, a pontatlan passz. A hazai drukkerek abban bíztak, hogy kedvenceik majd komoly rohamokkal kezdik a második félidőt, nos, ez nem történt meg.

Az 56. percben már 0-3 volt az eredmény! Molnár ugratta ki Horváth Rajmundot, a balszélsőnk betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-3)!

Marian Sluka cserékkel próbálta meg frissíteni csapatát, de ezen a napon nagyon gyengén fociztak a piros-feketék. Aztán szinte a semmiből jött a szépítés: a 68. percben Paudits passzolt Krunchoz, akinek a lövését még védte Mursits, a kipattanót Szedlár 4 méterről az üres kapuba továbbította (1-3).

A 71. percben a csereként pályára lépő Csernik lépett be a 16-oson belülre, éles szögből 10 méterről balról lőtt, Borsos azonban leért a labdára. A 74. percben Lencse két csel után éles szögből tüzelt, a labda Prekletről vágódott szögletre. Nem sokkal később Doktorics baloldali badására Borvető érkezett jó ütemben: csatárunk előbb mellel levette a labdát, majd kapura ollózott, de Borsos könnyedén hárított.

Az utolsó tíz percre fordulva a Haladás magabiztosan focizott, igyekezett megtartani a labdákat, és veszélyes támadásokat vezetni. A 81. percben Lencse egyedül törhetett kapura, de hosszan szöktette magát, így Borsos felszedte előle a labdát – ez hatalmas ziccer volt.

A 86. percben lezárta a meccset a Haladás: Csernik szerzett labdát a tétovázó hazai védők között, belépett a 16 oson belülre, majd a kivetődő Borsos mellett higgadtan a kapu közepébe helyezett (1-4)!

A Haladás végül teljesen megérdemelten hozta el a három pontot a sereghajtótól.

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS  1-4   (0-2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző, vezette: Görög Márió (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
DOROG: Borsos – Tóth B. (Kotula 18.), Gyurácz, Preklet, Papp Máté – Lénárth – Sztojka (Krunc 63.), Király P. – Szalai J. (Paudits 63.), Magyari Sz. (Vígh 63.), Szedlár (Papp 72.) Vezetőedző: Marián Sluka.
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Bolla, Devecseri, Doktorics – Csilus T., Zvekanov (Tóth M. 54.), Rácz B. (Lencse 66.), Horváth R. (Mayer 75.)  – Borvető, Molnár R. (Csernik 66.) Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Szedlár (68.), illetve Borvető (26.), Molnár (31.), Horváth R. (56.), Csernik (86.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)