2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Megalázó vereséget szenvedett a Haladás, ezúttal Csákváron kapott ki a gárda

A Merkantil Bank Liga 2. fordulójában a zöld-fehérek brutális verésbe szaladtak bele Csákváron. A végeredmény 4-2 lett.

Kelemen kisebb sérülése nem jött rendbe, így a nyáron igazolt támadó ezúttal nem kezdett. Ott volt viszont Jancsó András, aki a felkészülési meccseken szép számmal szórta a gólokat.

Nem indult rosszul a meccs, a 2. percben egy hazai szöglet után mentett a Hali védelme, majd az ellentámadás után Horváth Rajmund két szép csel után alig lőtt fölé. A 7. percben Ismét Horváth Rajmund veszélyeztetett, csatárunk ezúttal kaput is talált, de Pécsi a mezőnybe bokszolta a középre tartó labdát. Kezdeményezőbb volt a vasi alakulat. A 9. percben Bosnjak és Tamás fejelt össze, mindkét játékos elterült a gyepen. Pedro nem tudta folytatni a játékot, Jovics mesternek így a találkozó elején már cserélnie kellett, Doktorics érkezett a bal bekk posztjára.

Az első negyed órában a Haladás volt aktívabb. A 18. percben Szvoboda cselezte be magát a bal szélről, majd 20 méterről tüzelt, a labda fölé szállt. Nem sokkal később Rácz kezdett szólóba, felrúgni sem tudták a hazaiak, de a lövésre már nem maradt ereje a Hali középpályásának: a labda elgurult a jobb kapufa mellett.

A 20. percben Fakast vágta fel Nyírit a 16-oson belül, 11-est ítél Katona játékvezető, úgy tűnt, joggal. Szakály Dénes a kapu bal oldalába helyezte a labdát (1-0). Ez nagyon nem volt benne a játékban.

A gól megfogta a szombathelyieket, a vezetés után a csákváriak fociztak bátrabban. A 33. percben viszont kis híján egyenlített a Haladás: Szvoboda lépett ki a bal szélen, majd 15 méterről tüzelt, Pécsi a mezőnybe öklözte a labdát.

A 35. percben Gruber vitte el a labdát baloldalon az alapvonalig, éles szögből lőtt, a Verpecz már verve volt, de Doktorics a gólvonalról mentett. Ez meleg szitu volt.

Érdekes, változatos volt a meccs ezen periódusa, a Haladás igyekezett többet birtokolni a labdát, de a Fejér megyeiek sem bekkeltek, így azért szép számmal adódtak izgalmas pillanatok. A 39. percben nagy ziccert puskáztak el a vendégek: Nyíri remekül tekert középre, Jancsó 6 méterről, senkitől sem zavartatva fejelhetett, a labda azonban középre szállt, így Pécsi könnyedén védett.

A 41. percben újabb gólt ért el a Csákvár: László jobbolali szöglete után az előre húzódó Karacs 5 méterről fejelt Verpecz kapujának jobb oldalába (2-0).

Tamás Nándor adta meg a kegyelemdöfést a 47. percben: Gruber beadására Tamás érkezett, majd 12 méterről, parádés mozdulattal helyezett a bal felső sarokba.

Az első félidőben a Csákvár kihasználta minden lehetőségét, így megérdemelten vezetett. A Hali – bár voltak helyzetei – nem focizott meggyőzően.

A szünetben cserélt Alekszandar Jovics, Simut jött Nyíri helyére. A várt vasi rohamok elmaradtak, a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Tanácstalanság jellemezte leginkább Ráczék játékát, a házigazda könnyedén védekezte ki a mieink próbálkozásait. Sőt, veszélyesen kontráztak, és a pontrúgásaik után is zavarba jött olykor-olykor a zöld-fehér védelem. Rosszul focizott a Haladás, a támadóharmadban elfogyott a tudomány…

Egy óra elteltével a Csákvár taktikusan játszott, a Hali szenvedett. Hármas cserével próbált frissíteni a Hali mestere, érkezett Zvekanov, Katona és Bolla is. A 64. percben Rácz baloldali szöglete után Jagodics fejelt, a jobb alsóba tartó labdát Pécsi nagy bravúrral kiütötte, majd felszabadított a védelem.

A 69. percben Csonka buktatta a 16-oson belül Farkast. Katona ismét 11-est ítélt, a büntetőt ezúttal is Szakály értékesítette, a léc alá bombázott (4-0).

A 71. percben szépített a Hali: Rácz parádés lövése után a labda a jobb felső sarokba vágódott (4-1)! Legalább a szépítés összejött.

A hajrában a Haladás ment az újabb gólokért, de szervezetten zárt a csákvári védelem. Ismét a kreativitás hiányzott Horváthék játékából – veszélyesebben futballoztak Farkasék. Öt perccel a vége előtt Bolla lőtt 17 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé. A 88 percben Verpecz tolta a léc fülé Fejős lövése után a labdát – ezt megúsztuk.

A 93. percben Simut lövésébe Horváth Rajmund tette bele a lábát, a labda így a hálóban landolt (4-2)

A Hali gyengén focizott, a helyzeteit jól kihasználó Csákvár megérdemelten tartotta otthon a három pontot. A vasiak az utolsó előtti helyről várhatják a folytatást.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–2  (3-0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
Csákvár: Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D. (Major 85.), Szakály D. (Gazdag 74.)  – Tamás N. (Juházs 74.), Nagy Z. (Simon 74.), Gruber (Fejős 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs.
HALADÁS: Verpecz – Nyiri, (Simut 46.) Jagodics, Csonka, Bosnjak (Doktorics 13.) – Jancsó, Szakály A. (Katona 62.) – Csernik (Bolla 62.), Rácz B., Szvoboda (Zvekanov 62.) – Horváth R. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

Góllövők: Szakály D. (2, mindkettő 11-esből) 21., 69., Karacs 42., Tamás 45+2., illetve Rácz 71., Horváth R. 93.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)