2024.05.08., szerda  •  Mihály napja
A Sopron után a Szolnoktól is vereséget szenvedett a Falco

Gasper Okorn együttese a harmadik negyedben mindössze nyolc pontra volt képes, ez pedig döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I 17. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 75-80 (24-23, 12-11, 8-24, 31-22)

Falco: Anderson -, Doktor 2, Benke 12/6, Bruinsma 12, Lake 2. Cserék: Váradi 11/3, Perl 26, Kovács -, Dancsecs -, Milosevics 10/3

Vezetőedző: Gasper Okorn

Szolnok: Pongó 9/6, Badzim 15/15, Pallai -, Subotic 16/3, Cakarun 16. Cserék: Warner 16/3, Rudner 3/3, Kovács -, Zsíros -, Juhos 5/3

Vezetőedző: Gasper Potocnik

A Sopron elleni vereség után egyértelműen a javítás reményében lépett pályára szerda este a Falco együttese. A szombathelyieknek erre nem kisebb találkozón, mint a Szolnok elleni rangadón volt lehetőségük. A Tisza-partiak a tabella második helyét foglalták el, és egy esetleges győzelemmel át is vehették a vezetést a vasiaktól, így egy rendkívül kiélezett mérkőzésre volt kilátás.

Horvát légiósai kosarainak köszönhetően 0-4-gyel kezdte a találkozót a Szolnok, majd Bruinsma faultos duplájával módosult 3-4-re az eredmény. A vendégek mindenképpen szerették volna meglepni a listavezetőt, ezt pedig egy újabb, ezúttal 0-5-ös sorozattal meg is tették. 3-9-nél fontos pillanatban érkezett a hazai tripla, de vendég oldalról is érkezett egy ebből a fajtából és 6-12-t mutatott az eredményjelző. Ezt követően a Falco dobott zsinórban öt pontot és villámgyorsan elolvadt a szolnoki előny. A piros mezben játszó Tisza-partiakat azonban ez nem zavarta meg, gyorsan rendezték a sorokat és 13-20-ra ismét el tudtak lépni. Bruinsma és Doktor gyors pontjaival három pontra zárkóztak a sárga-feketék, majd Milosevic kinti kísérlete talált utat a gyűrűbe, 20-20-nál hosszú idő után újra egyenlő volt az állás. Nyolc és fél percet kellett várni, hogy először vezessenek a szombathelyiek, méghozzá Perl szép egyéni akciója után. Egy szolnoki hármas után ismét a hazaiak 9-ese köszönt be, ezzel alakult ki a negyed végén a 24-23-as eredmény.

Szombathelyi pontokkal indult a második tíz perc, Váradi kosara után már hét pont volt a hazai előny. Nagyot fordult a játék képe, Gasper Potocnik pedig időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A timeout-ot öt gyors szolnoki pont követte, a vezérré előlépő Perl azonban ismét fontos pillanatban szerzett kosarat, majd jól is büntetőzött. A negyed derekán 34-28-ra vezetett a Falco, Anderson viszont a combhajlító izmát fájlalta, ami nem volt túl jó előjel a későbbiekre nézve. A Szolnok ezekben a percekben láthatóan nem találta az ellenszert a hazaiak szervezett védekezésével szemben, több, mint hat percen keresztül képtelenek voltak pontot szerezni. A rossz szériát Juhos büntetői törték meg, majd tovább zárkózott a vendég együttes és a szünetre két pontra olvadt a hazai előny, 36-34-re vezetett a Falco.

A második félidő mindkét fél részéről rengeteg hibával indult, majd több, mint másfél perc elteltével Subotic révén tudott egyenlíteni a Szolnok. A vendégekhez hasonlóan a szombathelyieknek is volt egy több, mint hat perces pont nélküli sorozata, ami ugyan megszakadt, de a Szolnok ismét igyekezett magához ragadni a kezdeményezést és nyomás alá helyezni Gasper Okorn együttesét. 38-41-es állásnál Perl vállalta magára az újabb kosarat, majd egy labdaszerzés után könnyen jöhetett volna a tripla, de leszédült a labda a gyűrűről. Bruinsma büntetői kimaradtak, a szolnokiak pedig büntettek és 40-47-re elhúztak. A vasiak nem találták a játék ritmusát, Pongó triplája után pedig már tíz volt közte. Gasper Okorn azonnal időt is kért, hogy felrázza övéit, de a vendégek nem lassítottak és továbbra is az ő akaratuk érvényesült. Amellett, hogy a támadásaikat rendre kosárral fejezték be, a védekezésük is kiválóan működött, a Falco mindössze 44 pontra volt képes közel három negyed alatt. A játékrész végén Pongó újabb hármassal jelentkezett, az utolsó etap előtt 44-58-re vezetett Gasper Potocnik együttese.

A szombathelyieknek óriási javulásra volt szükségük, hogy maradjon esélyük a győzelemre. Benke és Milosevic pontjaival el is kezdtek zárkózni, de Subotic 2+1-es akciója után ismét kezdődhetett minden elölről. Benke triplája nagyon kellett a Falconak, majd Perl köszönt be egy gyorsindítás után, újra tíz ponton belülre került a házigazda. Semmi nem dőlt még el, ezt pontosan tudta a Falco és Milosevic pontjainak köszönhetően tovább csökkent a hátrány, hat perccel a vége előtt 56-61 állt az eredményjelzőn. Benke kipontozódása után újra tíz pontra nőtt a különbség, a hazaiak pedig a szerencsével is hadilábon álltak. Perl Zoltánék az utolsó szalmaszálba próbáltak kapaszkodni, de mindenre volt válasza a Szolnoknak, az idő pedig vészesen fogyott. Bruinsma két büntetőjével öt pontra zárkózott a házigazda, de Juhos triplája a sarokból megpecsételte a sárga-feketék sorsát, akiknek innen már nem volt visszaút. Hiába próbált meg mindent a szombathelyi alakulat, a Szolnok 75-80-ra megnyerte a találkozót és átvette a vezetést a tabellán.

A Falco a 2021-es esztendőt hazai környezetben kezdi, méghozzá a Kaposvár együttese ellen.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.