Visszavágott a Szolnoknak, és bejutott a Magyar Kupa döntőjébe a Falco

A születésnapos Gasper Okorn csapata igazi erődemonstrációt tartott a Szolnok ellen.

ZSÍROS TIBOR MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 63-84 (15-23, 19-18, 12-23, 17-20)

Szolnoki Olajbányász: Warner 8, Kovács -, Rudner 4,Subotic 14/6, Cakarun 9. Cserék: Badzim 9/3, Pongó 2, Gibson 8/6, Zsiros 2, Juhos 5, Taiwo 2, Pallai -

Vezetőedző: Gasper Potocnik

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 15/6,Benke 19/6, Bruinsma 14/3, Barac 8, Keller 6. Cserék: Barac 8, Perl 17/9, Lake -, Anderson 5/3, Kovács B. -, Doktor -

Vezetőedző: Gasper Okorn

A PVSK ellen aratott győzelem után a Szolnoki Olajbányászon keresztül vezetett az út a Falcónak a vasárnapi Magyar Kupa döntőjébe. Gasper Potocnik együttese körömrágós meccsen győzte le az Albát, így jutott a legjobb négy közé. A bajnokságban mindkét találkozót a Tisza-partiak nyerték, így bőven volt miért visszavágnia a szombathelyi alakulatnak.

Benke Szilárd triplájával indult a mérkőzés, majd másodszor is a magyar válogatott kiválósága volt eredményes szombathelyi részről. Keller duplája után már 7-1-re vezettek a vasiak, Benke újabb kosarát pedig már Gasper Potocnik időkérése követte. Badzim kosarával folytatódott az összecsapás, majd Váradi a sarokból dobott egy triplát. Subotic villant egyet a Falco palánkja alatt, amit a másik oldalon Bruinsma tett meg, ám közben szabálytalankodtak vele szemben,így büntetőből növelte tovább a szombathelyi pontok számát. Barac duplájával lett tíz közte, a légiós egy perccel később ismét betalált. 5-17. Perl újabb kosara után, időt kért a Szolnok. Gibson egy triplával köszönt be, Juhos büntetőzhetett, de csak egyet dobott be. Zárkózott az Olajbányász. Gibson újabb triplájával már tízen belülre is kerültek. Sok pontatlansággal tarkított, nagy rohanásba kezdtek a csapatok. Benke törte meg a hosszú szombathelyi gólcsendet, két büntetőt is bedobott. A negyed hajrájában Badzim dobott triplát, Váradi pedig egy remek tempót, így 15-23-mal ért véget az első tíz perc.

Zsíros fifikás kosarával indult a második félidő, a másik oldalon Anderson viszont hibázott. A vasiak jó védekezéssel korrigáltak, Bruinsma az ellentámadásból – faulttal együtt – értékesített egy dobást, a ráadás büntető viszont kimaradt. Warner remek egyéni megoldását követően született meg az újabb szolnoki kosár, de Váraditól rögtön érkezett a válasz. Ezt követően Keller kosara ugrasztotta talpra a vasi kispadot, de Warner és Badzim megrázta magát, hatra zárkóztak a Tisza-partiak. Subotic remek kosara teljesen nyílttá tette az első félidőt. Keller kosarat dobott, Váradi technikait kapott, hatalmas volt a feszültség. A folytatásban Bruinsma vitte be három szolnoki gyűrűjében és szerzett újabb pontokat, majd Subotic egy büntetőt értékesített a másik oldalon. Anderson első kosara egy hármas volt, 16 percet kellett rá várni. Ezután Gibson talált be, amire Perl két jó büntetővel válaszolt. Sok hiba borzolta a kedélyeket mindkét oldalon, Subotic viszont egy triplával rázta fel az övéit. A negyed utolsó kosarát Perl szerezte, 34-41-es Falco-vezetéssel mentek nagyszünetre a felek.

Bruinsma szerezte a második félidő első kosarát, majd Benke talált be, ráadásul faulttal együtt. Pongóé volt az első szolnoki kosár, Perl azonban egy perc alatt két triplát is dobott, a szolnokiak pedig időt kértek. Keller osztott ki egy sapkát, Subotic azonban triplát dobott. A negyed közepén 39-52 volt a táblán, a Falco nagyon fegyelmezetten, összeszedetten kosárlabdázott. Benke közelről szerzett újabb kosarat, Váradi közelije pedig tovább nyitotta az ollót. Tizennyolc ponttal vezetett a Falco, amikor újra időt kért a Szolnok. Váradi tette közé a húszat, amikor három perc volt hátra a negyedből. Warner és Subotic pontjaival ugyan zárkózott az Olaj, de így is tekintélyes volt a szombathelyi előny . A harmadik negyed utolsó percében Perl és Bruinsma is betalált, de Warner sem hibázott a vonalról. Az utolsó felvonásra 44-64-gyel fordultak a csapatok.

Mindkét együttes sokat hibázott a záró etap elején, közel két percet kellett várni az első kosárra, amelyet Juhos szerzett. A Falco tudatosan lassította a játékot, minden támadásukat az utolsó másodpercekig kijátszották. Az Olajbányász derekasan küzdött, ám szinte minden második támadásban eladtak egy labdát. Perl Zoltán triplája után időt kért Gasper Potocnik, ekkor 50-69 volt a táblán. Rudner kosarával folytatódott a találkozó, Benke triplával válaszolt rá. Barac kosarával már huszonkettő pont volt a két csapat között. A találkozó utolsó négy percére úgy fordultak a csapatok, hogy a lényegi kérdések már eldőltek. Váradi egy triplát azért még elsüllyesztett, a Falco nagyon magabiztosan, 63-84-re nyerte a találkozót, a vasárnapi fináléban pedig a DEAC-Körmend összecsapás győztesével küzd majd meg a trófeáért.