2022.09.28., szerda  •  Vencel napja
Világcsúcs-beállítással lett aranyérmes Ekler Luca távolugrásban a paraatlétikai Eb-n

A szombathelyi atléta remek formában van nem sokkal a Tokiói Paralimpiai Játékok előtt.

Jelenleg Bydgoszczban, Lengyelországban zajlik a paraatléták 2021-es Európa-bajnoksága, ahol Ekler Luca három számban (távolugrás, 100, valamint 400 méteres síkfutás) állt, illetve áll rajthoz.

A keddtől szombatig tartó kontinensviadalon elsőként szerdán, a 100 méteres síkfutás döntőjében volt érdekelt a szombathelyi kiválóság, ahol egyéni csúccsal a második helyen ért célba. Ezt követően pedig a mai napon következhetett a távolugrás, ahol világcsúcstartóként állhatott rajthoz. Ennek megfelelően érvényesíteni is tudta a papírformát, sőt mi több, be is állította saját világcsúcsát, és 5.51 méteres eredménnyel aranyérmet szerzett.

A 400 méteres síkfutás a június 5-i, azaz a holnapi programban szerepel.

Fotó: Magyar Paralimpiai Csapat/Facebook

Savaria Fórum 31. évfolyam 34.szám - 2022.09.23.