2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Vasárnap a megyei II. osztályban is útjára indult a labda - minden egy helyen az északi csoport mérkőzéseiről

Nem indult jól a bajnokság a hazai csapatok számára: a Kemenesalja, az Uraiújfalu, a Söpte, az Alsóújlak, valamint a gencsiek is három ponttal távozhattak vendéglátóiktól. A Bozsok, valamint a SÉ is a 93. percben mentett pontot a nyitófordulóban.

Szeleste - Pósfa SE - Kemenesalja Futball Club 2-1 (1-1)   Szeleste, vezette: Szabó I. Zoltán

Szeleste: Kovàcs M. - Trittremmel Zs., RIBA R., Tóth R , Szabó B - Varga M (Horváth E. 94.)., FÜLÖP M., Földi M. (Nagy Á. 71.), Nagy D. (Gecse 82.)- KOVÁCS A., POMPER Z.

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Bodor 82.), Belegrai, Szakál E., Őri - Szakál M., Czöndör, Szakály (Lőrincz 68.)- Ölbei ,Erdélyi, Varga (Dobson 77.)

Gólszerzők: Nagy D. 13., Kovács A. 73., ill. Szakál M. 26.

A Szeleste kezdte jobban a mérkőzést, meg is szerezte a vezetést, de egy védelmi kihagyás után egyenlítettek a vendégek. A találkozó további részében a küzdelem dominált, de a hazaiak egy kontra végén szerzett góllal megérdemelten nyertek.

Conoil Mersevát - Zanat/Haladás  2-4 (0-1)   Mersevát, vezette: Monostori I.

Mersevát: Patyi Á. - Nagy Á. (Takács 54.), Gönye, Molnár, GYŐRVÁRI - HORVÁTH, MARSAI (Tétry 75.), GÁNCS, DÉNES - Nyári, Sebestyén (Nagy T. 75.)

Zanati KSE - Haladás VSE : Szentgyörgyvári - Kossuth, Gyurácz, Bódi, Maráczi - Szenczi, Edelényi (Szabó 85.), Tamás (Németh G. 53.) - Németh E (Bakucz 69.), Janek, Perger

Gólszerzők: Marsai 58., Molnár 92., ill. Szenczi 2 (12., 88.), Edelényi 50., Németh G. 85.)

Végig nyitott, harcos küzdelmes mérkőzésen nem kímélték egymást a csapatok. A hazaiaknak a második félidőben bőven akadt lehetősége a fordításra, de az utolsó percekben szerzett vendég találatok végleg eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Honvéd SÉ SE – Sitke KKSE 2-2 (0-0)    Sé, vezette: Vass I.

Sé: Földi – Wágner (Tóth 73.), Séfer, Kovács, Bogyai (Liviu 54.) – Fichtacher, Varga (Muzsai 81.), Romsics – Vándori, Kámán (Farkas 73.), Uri

Sitke: Viczmándi – Imre, Török (Bakonyi 55.), Gyürü (Hantó 77.), Papp (Szita 61.) – Poós, Tóbiás (Molnár 91.), Sulyok – Kiss, Horváth G (Németh M. 61.), Horváth B.

Gólszerzők: Liviu 57., Vándori 93., ill. Szita 63., Tóbiás 67.

Pecöl - Uraiújfalu 2-4 (2-1)    Pecöl, vezette: Sebesi P.

Pecöl: Takács - Pálfi (Németh Á. 76.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D.(Németh I.73.) - Varsányi, Farkas E.(Mészáros 56.), Farkas A. - Illés, Hóbor, Horváth (Both 68.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Varga, Kollárits (Gallen A. 46.), Agg (Pungor N. 58.) - Pungor, Sz. Farkas, Gallen I.- Simon, Németh, Koronczai

Gólszerzők: Farkas 2 (5, 45.), ill. Farkas A. 2 (53., 81.), Pungor Sz. 40., Pungor N. 69.

Az első félidőben a hazai csapat eldönthette volna a találkozó sorsát, de a második játékrészben a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, így a vendégek örülhettek a végén a három pontnak.

Gérce – Vásárosmiske KSE – Alsóújlaki Sport Club 1-3 (0-2) Gérce, Vezette: Bognár R.

Gérce: Komáromi – Tóth, Németh, Máté, László – Pethő (Óder 46.), Glavánovics (Kovács 63.), Mórocz – Hompok, Nunkovics, Csonka

Alsóújlak: Gábor – Gampel, Kaposi, Varga K. (Ország 44.), Pados (Fülöp 80.) – Toldi (Hancz 53.), Varga Á., Varga N. – Farkas (Papp 90.), Ódor, Nagy (Takács 86.)

Gólszerzők: Kovács 85., ill. Varga K. 26., Ódor R. 37., Nagy Z. 63.

A hazaiak meglehetősen tompán játszottak, a vendég Alsóújlak megérdemelten nyerte meg a találkozót, és vitte el a három pontot.

ÖTE Ikervár FC - Söpte Sport egyesület  2-4 (0-0)  Ikervár, vezette: Farkas Gábor Ferenc

Ikervár: Takács - NÉMETH D., Nagy, NÉMETH M. - DOBSON, Asztalos (Hullmann 46.), Vincze, Varga, Németh R. - Kósi (Horváth 75.), Schimmer

Söpte: Szalay - Németh M., Kovács, Pusker, Léhmann (Takács 75.)- Molnár Cs. (Mester 54.), Pungor (Németh B. 59.), Molnár B (Kertes 84.). - Vámos, Varga, Pereszteghy

Gólszerzők: Dobson 54., Nagy A. 90., ill. Kovács E. 63., Léhmann 72., Takács Á. 86., Németh B.88.

Az első félidőben a Söpte alakított ki több nagyobb helyzetet, de ezek kimaradtak, nem sikerült őket értékesíteni. A 0-0-s félidőt követően a második játékrészben mintha egy új mérkőzés kezdődött volna, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Ebből az adok-kapokból a vendég együttes jött ki jobban, és a mérkőzés összképét tekintve megérdemelten nyert a Söpte.

Elektromol Spari FC - Bozsoki SE 2-2 (0-1)   Szombathely, vezette: Bedi T.

Spari: Biró - Németh, Szabó, SCHMIDT, BARANYAI - KOVÁCS (Pados 66.), TÓTH - Grubick (Sipos 90.), PULAI (Barbalits 90.), Imre, Neubauer

Bozsoki SE: Farkas - Kratochwill, Kalmár, Nagy, Pál (Kaposi 60.) - Dévényi (Németh 76.), Kovács, Hankó - Könye (Pónácz 80.), Kiss, Marti

Gólszerzők: Pulai 58., Farkas 83 (ög), ill. Hankó 40., Kalmár 93.

Kiállítva: Farkas 90.

A mérkőzés első szakaszában fölényben játszott a hazai együttes, a helyzeteket tekintve viszont nem mutatkozott nagy különbség a csapatok között. A félidőre a vendég bozsokiak vonulhattak előnnyel,de a Spari egy fokozattal feljebb kapcsolt, és megfordította a mérkőzést. 2-1-es állásnál az utolsó percekben akár végleg el is dőlhetett volna a mérkőzés, de a hazaiaknál kimaradt a ziccer, ami megbosszulta magát, és a Bozsok egy kontratámadás után a 93. percben döntetlenre mentette a találkozót.

Ölbő Községi SE - Gencsapáti KSE 0-4 (0-3)  Ölbő, vezette: Papp Á.

Ölbő: Fülöp - Szöllősi (Biró 46.), Tóth A., Szele, Sipos - Tóth G (Vasadi 50.)., Simon, Tóth Alex (Szanyi 75.)- Borsos (Ádám E. 78.), Sárközy, Palaczky

Gencsapáti: Horváth - Petrőczi, Egyed, Janzsó, Kovács - Fogl, (Tóth B. 68.) Varga (Molnár B.70.), Bokor (Horváth Á.80.) - Lőrincz (Németh 87.), Szigetvári, Tar (Csonka 46.)

Gólszerzők: Fogl 28., Szigetvári 34., Tar 38., Szele 66 (ög.)

Több száz motor várható a vasárnapi motoros felvonuláson Szombathelyen
Hagyományosan felvonulással indítják a szezont a vasi motorosok. Mutatjuk a tervezett útvonalat, ahol április 21-én, vasárnap várható a látványos konvoj felbukkanása, írja a 112press.hu.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.