Újabb zöld-fehér siker, a Budaörs sem tudta megállítani a Haladást

A szombathelyiek veretlenül, a tabella élén állva várhatják a válogatott szünetet.

MERKANTIL BANK LIGA, 11. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - BUDAÖRSI SC 2-1 (1-1)

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak - Doktorics (Csilus, 80.), Kiss B. (Guzmics, 90.), Holdampf, Szekér - Délczeg (Tóth Milán, 46.), Horváth R. (Monori, 58.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Budaörsi SC: Tóth G. - Tóth K., Fényes, Gyurácz, Kapronczai (Pintér, 64.) - Molnár, Sajbán, Zsidai (Halmai, 78.) - Petneházi (Lengyel, 46.), Winkler (Vankó, 64.), Horváth R. (Balázs, 78.)

Vezetőedző: Gabala Krisztián

Gólszerzők: Doktorics (8.), Tóth Milán (67. perc, büntetőből),  ill. Petneházi (39., büntetőből)N

A hétközi, Szentlőrinc elleni mérkőzés után vasárnap már a Budaörs elleni lépett pályára hazai környezetben a Szombathelyi Haladás együttese. A találkozót megelőzően különleges, rendhagyó módon vonultak pályára a játékosok, ugyanis az Állatok Világnapja alkalmából menhelyi kutyák kísérték a zöld-fehéreket. A budaörsiek az előző fordulóban a Tiszakécskét győzték le, a vasiak pedig a Szentlőrinc otthonában játszottak 0-0-ás döntetlent. Vendég oldalon több szombathelyi kötődésű játékost is találhattunk ,sőt, mi több, vezetőedzőjük, Gabala Krisztián is erősítette korábban a zöld-fehér gárdát.

Mindkét csapat nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe, támadó szellemben futballoztak a felek, s már a 8. percben talpra ugorhatott a hazai publikum, miután egy sarokrúgást követően Doktorics Áron elé került a labda, aki jó húsz méterről nagy gólt szerzett (1-0). Ahogy Németh Szabolcs a találkozót megelőzően fogalmazott, csak a győzelem lebegett a Haladás szeme előtt, ennek megfelelően továbbra is bátran, agilisan futballoztak a vasiak, Horváth Rajmund előtt pedig órási lehetőség adódott a 2-0-ához: az ifjú támadó két védőt fektetett el egy higgadt csellel, majd centikkel a bal kapufa mellé lőtt. A budaörsiek nem találták az ellenszert, egyértelműen a szombathelyiek akarata érvényesült. Németh Milán távoli löketénél ismét közel volt az újabb hazai gól, a 39. percben azonban némileg váratlanul egy büntetőt követően Petneházi révén egyenlíteni tudott a Budaörs (1-1).

Az 1-1-es félidőt követően rendkívül töredezett játék alakult ki, több sárga lapot is kiosztott Zám játékvezető, ráadásul az 52. percben először büntetőt ítélt a Haladás javára, az asszisztens jelzésére azonban megváltoztatta döntését és les miatt kifelé járt a szabadrúgás. Mindkét oldalon jöttek a cserék, friss erők, Németh Szabolcs előre cserélt, Monori Norbert érkezett Délczeg Gergely helyére. A 67. percben aztán már ténylegesen büntetőhöz jutottak a hazaiak egy Tóth Milánnal szemben elkövetett szabálytalanság után, a sértett pedig nem hibázott, újra a Haladásnál volt az előny (2-1). A folytatásban hiába próbált valamit előhúzni a tarsolyból a vendég együttes, a listavezető védelme nagyon stabilan állt a lábán és átjátszhatatlan volt. Az eredmény már nem változott, a Haladás 2-1-es győzelmének köszönhetően továbbra is vezeti a tabellát, s így készülhet a két hét múlva esedékes Soroksár elleni összecsapásra.